Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Detox nápoj

Detox nápoj Doporučený

RAWMANIA
Recept
Sklenice chlorofylu, kterou si dopoledne čas od času dopřeji.

Nedělám to takto každý den. Jen tehdy, když mám chuť. Nemám navíc ráda takovou směs sušené zeleně, která chutná až moc "zeleně". Taky jsem jen člověk a i když tento zelený nápoj piju jen v dobu, kdy mám na to opravdu chuť, ráda si na tom pochutnám. Ostatně jako na všem. A zjistila jsem, že tato směs zelených prášků mi naprosto vyhovuje a je to skvělý způsob, jak do sebe dostat trochu chlorofylu, když ho tělo vyžaduje. Chlorofyl celkově zlepšuje náš metabolismus, pročišťuje tělo, regeneruje organismus, udržuje tělo mladé a svěží, působí protizánětlivě a zlepšuje schopnost hojení ran. Proto je dobré si jej někdy dopřát :)

detox napoj3

Kdo se stravuje opravdu intuitivně pozná, kdy na něj přišel ten správný čas. Nicméně, když na vás přijde stav, kdy máte chuť na něco lehkého nebo po ránu nemáte chuť na snídani vůbec, doporučuji vyzkoušet tento nápoj. Určitě si na něj brzy zvyknete a vytvoříte z něj vaši dopolední rutinu. Doporučuji pít vždy před jídlem na lačný žaludek.

Samozřejmě nemusíte používat vše, co jsem v receptu uvedla. Klidně můžete něco nahradit nebo přidat moringu, matchu, chlorellu a jiné zelené superpotraviny. Já jsem vyzkoušela směs zelených potravin od Balíčku zdraví a velmi mě překvapilo složení a výsledná chuť této namíchané směsi, která je lehká, nemá tak výrazně "zelenou" chuť a je doplněná i extrakty z ovocných plodů. Doporučuji vzykoušet, mně naprosto vyhovuje :)

detox napoj1

Doufám, že bude nápoj chutnat a že se alespoň někdy objeví ve vašem jídelníčku :) 

 • Suroviny:

  500ml vody

  • 1 lžička mladé pšenice
  • 1 lžička ječmenu
  • 1 lžička Vitality green mix (10 zelených potravin, 20 superpotravin) - koupit zde
 • Postup:
  1. Vodu nalijeme do uzavíratelné sklenice, přidáme ostatní suroviny a protřepeme. Můžeme udržovat v lednici a vypít buď naráz nebo popíjet během dne.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Vařený recept?:
  Ano
Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno čtvrtek, 7. září 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Komentáře

MartinaT82 MartinaT8208.06.2018 00:05
Takový detox se mi líbí, to vyzkouším! Letos jsem se smoothie začala podle těchto receptů www.pomodo.cz/stitky/smoothie a musím říci, že to nemá chybu, jako třeba kopřivové smoothie a tak dále. Ukládám si vaše stránky a hlavně využiju brzy i ten eshop. Marťa
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Samuše66 Samuše6629.07.2018 09:23
Mě chutná třeba i tohle youtu.be/elxufxrhmNc, je to opravdu výborné a osvěžující.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat

Odebírat inspirace a novinky