Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Dýňové latte

Dýňové latte Doporučený

RAWMANIA
Recept
Recept pro dýňové závisláky.

Nečekala jsem, že bude tento recept tak dobrý, ale dokonalejší kombinaci lattečka jsem si doma ještě neudělala. Je to rychlovka, má hezkou podzimní barvu a když máte opravdu dobré kafíčko, tak je to vážně zážitek. Už jen vzít s sebou do práce nebo do školy a hned máte lepší ráno. Nehledě na to, že díky složení a obsaženým surovinám vás nápoj i docela zasytí a tak je to vhodný start do podzimního dne. Navíc vám k tomu stačí jen obyčejný nebo třeba tyčový mixér. Doporučuji si dýni navařit dopředu, protože jakmile tohle ochutnáte, hned si budete druhé ráno dělat lattečko znovu .

dynove latte2

Pokud tedy milujete dýni a podzimní koření vůbec, věřte mi, že tohle pro vás bude jeden z vašich nejoblíbenějších receptů. Zvlášť pokud jste taky kávomil jako já. Sama jsem z receptu úplně hotová a myslím, že mě bude doprovázet celou zimu. Tak ho taky rychle vyzkoušejte, ať v tom nejsem sama :)

 • Suroviny:

  1 porce

  • 2 shoty espressa
  • půl šálku mandlového mléka
  • půl šálku nakrájené vařené dýně
  • 1 banán
  • 1 lžička skořice
  • půl lžičky perníkového koření
  • malá hrst kešu oříšků
 • Postup:
  1. Vše rozmixujeme dohromady a vychutnáváme!.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

 • Vařený recept?:
  Ano
Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno neděle, 7. říjen 2018
Více z této kategorie:

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"