Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Blum smoothie

Blum smoothie

RAWMANIA
Recept
Kombinace 4 ingrediencí, která vás NADCHNE!

Ne, nejsou to borůvky, grep ani jahody, co dělají tuto krásnou barvičku, ale blumy. Tento recept patří k těm, které vznikly neúmyslně s vidinou něčeho sladkého a jednoduchého. A tohle smoothie obsahuje pouze 4 ingredience a jejich kombinace je prostě dokonalá.

blum smoothie3

Použila jsem opravdu zralou blumu, které byla už velmi měkká na dotek, proto vytvořila v koktejlu takovou sladkost a barvičku. Blumy jsou odrůdami švestek, akorát větší a šťavnatější. Mají poměrně stejné účinky jako švestky. Čistí tělo od škodlivin, posilují imunitu, podporují činnost mozku a paměť, předchází onemocněním srdce, udržuje správnou hladinu cholesterolu v krvi a obsahují spoustu antioxidantů, které chrání náš organismus.

blum smoothie4

Zkrátka není ovoce, které by nám nic nedalo. Blumy mají sladkou dužinu a kyselou slupku a upřímně mi více chutnali ve smoothie než samotné. Díky nim vznikl další recept, který určitě znovu zopakuji, až budu mít blumy zase po ruce.

 • Suroviny:

  2 porce

  • 2 banány
  • 2 broskve
  • 2 menší blumy
  • 1 šálek kokosového mléka (nebo vody) - recept zde
 • Postup:
  1. Vše rozmixovat a podávat!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky