Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Blum smoothie

Blum smoothie

RAWMANIA
Recept
Kombinace 4 ingrediencí, která vás NADCHNE!

Ne, nejsou to borůvky, grep ani jahody, co dělají tuto krásnou barvičku, ale blumy. Tento recept patří k těm, které vznikly neúmyslně s vidinou něčeho sladkého a jednoduchého. A tohle smoothie obsahuje pouze 4 ingredience a jejich kombinace je prostě dokonalá.

blum smoothie3

Použila jsem opravdu zralou blumu, které byla už velmi měkká na dotek, proto vytvořila v koktejlu takovou sladkost a barvičku. Blumy jsou odrůdami švestek, akorát větší a šťavnatější. Mají poměrně stejné účinky jako švestky. Čistí tělo od škodlivin, posilují imunitu, podporují činnost mozku a paměť, předchází onemocněním srdce, udržuje správnou hladinu cholesterolu v krvi a obsahují spoustu antioxidantů, které chrání náš organismus.

blum smoothie4

Zkrátka není ovoce, které by nám nic nedalo. Blumy mají sladkou dužinu a kyselou slupku a upřímně mi více chutnali ve smoothie než samotné. Díky nim vznikl další recept, který určitě znovu zopakuji, až budu mít blumy zase po ruce.

 • Suroviny:

  2 porce

  • 2 banány
  • 2 broskve
  • 2 menší blumy
  • 1 šálek kokosového mléka (nebo vody) - recept zde
 • Postup:
  1. Vše rozmixovat a podávat!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"