Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Krémové smoothie

Krémové smoothie

RAWMANIA
Recept
Máte chuť na něco sladkého, lahodného a plné chuti?

Občas je chuť na osvěžující jídlo, občas na pořádnou sladkou a krémovou bombu. A tohle je jedna z nich. Je sladká, krémová, božská. Pokud máte rádi tento typ jídel, tohle je pro vás jako dělané. Smoothie sice vypadá spíše jako krémový dezert, ale tekutý je dost. Proto jsem to nazvala smoothie. Ale kolik si tam dáte mléka a jak husté si ho uděláte už je zcela na vás!

kremove smoothie1

Nehledě na všechny živiny, které vám tento skvělý pokrm dá. Avokádo vám dá velké množství bílkovin a podpoří vaši soustředěnost, bdělost a duševní svěžest. Banány dokonale odvodní a vyčistí tělo od škodlivin a jedovatých látek, posílí imunitní systém a sníží hladinu cholesterolu v krvi. A v neposlední řadě konopné mléko plné bílkovin, omega-3 mastných kyselin a velkým množstvím stopových prvků.

kremove smoothie3

Tohle smoothie je opravdu výživné a moc dobré. Další výhodou je jeho jednoduchost a dostupnost uvedených potravin. V syrové stravě nic složitého snad nikdy nebude, přijde mi, že i kdybych dělala nějaký veledort, stejně bude za chvíli hotový. Opravdu lituju ty, co musí každý den vařit, škrábat brambory nebo dělat jiné složité jídlo. Zlatá syrová strava :-)

  • Suroviny:

    2 porce (nebo jedna?)

  • Postup:
    1. Vše kromě kakaa rozmixujeme.
    2. Rozdělíme směs na poloviny a do jedné přimícháme kakao. Nejprve naléváme kakaovou směs, pak banánovou (nebo naopak).
  • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
  • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"