Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Krémové smoothie

Krémové smoothie

RAWMANIA
Recept
Máte chuť na něco sladkého, lahodného a plné chuti?

Občas je chuť na osvěžující jídlo, občas na pořádnou sladkou a krémovou bombu. A tohle je jedna z nich. Je sladká, krémová, božská. Pokud máte rádi tento typ jídel, tohle je pro vás jako dělané. Smoothie sice vypadá spíše jako krémový dezert, ale tekutý je dost. Proto jsem to nazvala smoothie. Ale kolik si tam dáte mléka a jak husté si ho uděláte už je zcela na vás!

kremove smoothie1

Nehledě na všechny živiny, které vám tento skvělý pokrm dá. Avokádo vám dá velké množství bílkovin a podpoří vaši soustředěnost, bdělost a duševní svěžest. Banány dokonale odvodní a vyčistí tělo od škodlivin a jedovatých látek, posílí imunitní systém a sníží hladinu cholesterolu v krvi. A v neposlední řadě konopné mléko plné bílkovin, omega-3 mastných kyselin a velkým množstvím stopových prvků.

kremove smoothie3

Tohle smoothie je opravdu výživné a moc dobré. Další výhodou je jeho jednoduchost a dostupnost uvedených potravin. V syrové stravě nic složitého snad nikdy nebude, přijde mi, že i kdybych dělala nějaký veledort, stejně bude za chvíli hotový. Opravdu lituju ty, co musí každý den vařit, škrábat brambory nebo dělat jiné složité jídlo. Zlatá syrová strava :-)

  • Suroviny:

    2 porce (nebo jedna?)

  • Postup:
    1. Vše kromě kakaa rozmixujeme.
    2. Rozdělíme směs na poloviny a do jedné přimícháme kakao. Nejprve naléváme kakaovou směs, pak banánovou (nebo naopak).
  • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky