Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Šťáva PinkLady

Šťáva PinkLady

RAWMANIA
Recept
Džus plný barev a živin.

Tělo si neustále říká, co chce. Já mám momentálně menší chuť na jakoukoliv zeleninu nebo saláty (recepty zde). Ale něco zeleného je potřeba do sebe dostat. Já bych nemohla ukončit den, aniž bych věděla, že jsem do sebe nenaládovala alespoň trochu chlorofylu. Takže tyto džusy jsou pro mě skvělé, jelikož chutnají, jsou sladké a dodají živiny, které moje tělo potřebuje. 

pinklady4

A sice vždy u salátů neustále říkám, jak je vše jednoduché a rychlé, ale po čase se už trochu rozmazlíte a jste rádi, že nemusíte nic krájet. Takže když jsem opravdu líná, strčím si do odšťavňovače celou zeleninu a mám oběd. Jednoduché, výborné.. Jak já syrovou stravu miluju. Ale pokud tohle není váš případ a přece jen stále máte chuť na něco "obědového", projděte si kategorii hlavních jídel a tam určitě něco najdete!

 • Suroviny:

  2 sklenice

  • 1 řepa
  • 5 mrkví
  • 4-5 menších kyselých jablíček
  • kousek zázvoru
  • 2 listy kapusty
  • hrst špenátu
  • 3 růžičky brokolice
  • třetina okurky
 • Postup:
  1. Vše odšťavníme a užíváme :-)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"