Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Ba-mang smoothie

Ba-mang smoothie

RAWMANIA
Recept
Jednoduché ovocné smoothie. 

Čím déle jsem na syrové stravě, tím více zjednodušuji svoje recepty. Dezerty obsahují jen pár ingrediencí a smoothie jsou většinou jen z ovoce bez několika přidaných superpotravin, namočených semínek nebo ořechů. Tohle smoothie je jedno z těch, které po ránu naprosto zbožňuju - čisté, ovocné, jednoduché. Někdy ani nepřidávám žádné superpotraviny, potože si ráda vychutnávám chuť toho čistého ovoce. Ale když už si nějaké přidám, jsou to určitě chia a konopná semínka. 

ba mang novy2

Nejlepší na těchto jednoduchých smoothies je to, že na ně nepotřebujete žádný extra výkonný mixér. Ano, s výkonnějším mixérem bude smoothie daleko jemnější, ale i slabý výkon zvládne ovoce rozmixovat natolik, abyste si ho maximálně užili. Navíc díky tomu pomáháte svému tělu nespotřebovávat po ránu tolik energie. Když je ovoce rozmixované, tělo si jen vezme ze směsi jednotlivé živiny. Když byste ovoce takto nezpracovali, musí si dát vaše tělo práci s tím, aby si ovoce dostatečně rozložilo a strávilo. V podstatě, co nerozkoušete vy, musí "rozkousat" vaše tělo v trávicím systému. A každá taková činnost si vyžaduje trochu energie. Takže dejte svému trávicímu systému po ránu relax a naplno si užijte toto jednoduché smoothie jen z ovoce a pár lžiček superpotravin. A pokud byste dostali chuť na něco zeleného a lahodně kémového - tady je jeden úžasný recept na zelené kémové smoothie s vanilkou :)

 • Suroviny:

  1 porce

  • 1 banán
  • 1 velké mango nebo namočené sušené mango
  • 2 lžičky chia semínek 
  • 2 lžičky konopných semínek
  • 1 šálek vody
 • Postup:
  1. Vše rozmixujeme dohladka.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"