Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Ba-mang smoothie

Ba-mang smoothie

RAWMANIA
Recept
Jednoduché ovocné smoothie. 

Čím déle jsem na syrové stravě, tím více zjednodušuji svoje recepty. Dezerty obsahují jen pár ingrediencí a smoothie jsou většinou jen z ovoce bez několika přidaných superpotravin, namočených semínek nebo ořechů. Tohle smoothie je jedno z těch, které po ránu naprosto zbožňuju - čisté, ovocné, jednoduché. Někdy ani nepřidávám žádné superpotraviny, potože si ráda vychutnávám chuť toho čistého ovoce. Ale když už si nějaké přidám, jsou to určitě chia a konopná semínka. 

ba mang novy2

Nejlepší na těchto jednoduchých smoothies je to, že na ně nepotřebujete žádný extra výkonný mixér. Ano, s výkonnějším mixérem bude smoothie daleko jemnější, ale i slabý výkon zvládne ovoce rozmixovat natolik, abyste si ho maximálně užili. Navíc díky tomu pomáháte svému tělu nespotřebovávat po ránu tolik energie. Když je ovoce rozmixované, tělo si jen vezme ze směsi jednotlivé živiny. Když byste ovoce takto nezpracovali, musí si dát vaše tělo práci s tím, aby si ovoce dostatečně rozložilo a strávilo. V podstatě, co nerozkoušete vy, musí "rozkousat" vaše tělo v trávicím systému. A každá taková činnost si vyžaduje trochu energie. Takže dejte svému trávicímu systému po ránu relax a naplno si užijte toto jednoduché smoothie jen z ovoce a pár lžiček superpotravin. A pokud byste dostali chuť na něco zeleného a lahodně kémového - tady je jeden úžasný recept na zelené kémové smoothie s vanilkou :)

 • Suroviny:

  1 porce

  • 1 banán
  • 1 velké mango nebo namočené sušené mango
  • 2 lžičky chia semínek

    - koupíte zde 

    
  • 2 lžičky konopných semínek

    - koupíte zde 

  • 1 šálek vody
 • Postup:
  1. Vše rozmixujeme dohladka.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky