Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Zelené vanilkové smoothie

Zelené vanilkové smoothie Doporučený

RAWMANIA
Recept
Zelené smoothie, u kterého se budete rozplývat blahem!

Sice kombinace špenátu a banánu není nic nového, ale někdy také omrzí a je fajn si ji oživit. Možná vás překvapí kombinace s vanilkou, ale věřte mi, že je kouzelná. Pokud navíc přidáte hrstičku kešu oříšků, získáte smetanový nádech, který vanilce vůbec nevadí. :)

zelene vanilkove smoothie2

Smoothie je skvělé jak hned po ránu, tak třeba i v průběhu dne. Jelikož má špenát přirozeně silnou zelenou barvu, nestane se vám, že by smoothie po delší době zhnědlo nebo získalo lehce brčálový nádech, což se bohužel někdy stává a pak vám okolí nevěří, jak moc dobrý nápoj vlastně pijete. No neříkejte mi, že to neznáte. V raw stravě jste to určitě alespoň jednou zažili :)

zelene vanilkove smoothie4

Špenát je úžasná listová zelenina, jelikož obsahuje spoustu užitečných živin, které naše tělo plně využije. Přispívá našim očím, rozvoji červených krvinek, správné činnosti srdce nebo správné látkové výměně. Posiluje vlasy, nehty, kosti, zuby, pokožku. Má pozitivní vliv na nervovou soustavu a tak spolu s banánem, který má také uklidňující účinky, je skvělým pomocníkem, když zrovna opravdu nemáte na nic náladu.

 • Suroviny:

  1 porce

  • 2 banány
  • 3 datle
  • 2 lžíce namočených kešu oříšků

    - koupíte zde 

  • čtvrt lžičky vanilky
  • hrst špenátu
  • 1 lžička chia semínek

    - koupíte zde 

  • 1 šálek vody
 • Postup:
  1. Vše najemno rozmixujeme buď dohromady, nebo nejprve bez špenátu, abychom vytvořili spodní bílou vrstvu a pak se špenátem, abychom vytvořili dvojbarevné smoothie :)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno pátek, 20. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Komentáře

Janka252 Janka25217.03.2017 11:04
Podobné smoothie som robila s matchou tu je recept smoothie-recepty.sk/matcha-vanilkove-smoothie/
Kešu som ešte neskúšala ale vyzerato zaujímavo určite ho skúsim
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat

Odebírat inspirace a novinky