Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Zmrzlina z lesních plodů

Zmrzlina z lesních plodů Doporučený

RAWMANIA
Recept
Stačí formičky na zmrzlinu, jednoduchá ovocná kombinace, čokoláda a už nebudete chtít jinou!

Nákupy v IKEA vždycky stojí za to. Nejenže tam koupíte spoustu blbostí, které nepotřebujete a utřete slinu nad nádhernými kombinacemi nábytku a celkového designu obývacích pokojů nebo kuchyňských linek (moje slabost), ale taky poberete plnou náruč všelijakých vychytávek. A jednu takovou vychytávku jsem si chtěla dlouho pořídit i já a jsem ráda, že při poslední návštěvě jsem na ni konečně narazila. Pro někoho je to možná úplná blbost, ale jakmile jsem si formičky na ledňáčky donesla domů, bylo mi jasné, že v průběhu léta, bude celá Rawmanie zahrnutá jen zmrzlinami v různých polevách. A tady máte můj první výtvor.

zmrzlina z lesnich plodu2

Myslím, že mám stále co dohánět, protože zatím máte před sebou jen jednoduchou kombinaci ovoce a čokoláda by taky mohla vypadat lépe, ale na chuti to nic nezměnilo, takže se rozhodně máte na co těšit! :)

 • Suroviny:

  6 zmrzlin

  • 2 banány - použila jsem čerstvé, ne zmrzlé
  • 1 vrchovatý šálek lesního ovoce - zmrzlého
  • čokoláda - recept zde
 • Postup:
  1. Zmrzlé ovoce s banány rozmixujeme dohladka. Díky čerstvým banánům se nevytvoří tak zmrzlá hmota a se směsí se pak lépe pracuje.
  2. Ovocnou zmrzlinu dáme do formiček a necháme zmrznout do druhého dne.
  3. Uděláme si čokoládu podle receptu a vytáhneme zmrzliny z formiček.
  4. Lžící poléváme zmrzliny čokoládou, která hned vzápětí tuhne.
  5. Následně zmrzlinu rovnou servírujeme nebo udržujeme v mrazáku.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Zmrzliny Naposledy změněno středa, 7. červen 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"

Komentáře

Frigomat Frigomat21.06.2017 23:10
Báječné, toto musím udělat dětem, málem bych na to zapomněl.. naposledy to byl hit a počítám že se doba nezměnila! :-)
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat