Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Kapu-ba-ok smoothie

Kapu-ba-ok smoothie

RAWMANIA
Recept
Kapusta, okurka, banán - kombinace, která vás nabije enrgií!

Zeleň a banán jsou podle mě nejlepší kombinace, jak si dát smoothie plný živin a vitaminů.

Banány obsahují velké množství sacharidů, proto dodají plno energie. Také odstraňují depresi a zvyšují naši soustředěnost a pozornost! Dále pomáhají při pálení žáhy, zácpě nebo ranní nevolnosti. Mají celkově uklidňující účinky na střeva a žaludek. 

kapubaok2

Další ingrediencí je kapusta. Obsahuje spoustu minerálních látek. Díky velkému množství antioxidantů zabraňuje vypuknutí rakoviny a pravidelné užívání urychluje uzdravení vředů. Kapusta má dále protizánětlivé účinky a odstraňuje únavu. Navíc podporuje hubnutí a udržuje naše buňky zdravé a mladé.

Poslední hlavní ingrediencí je okurek. Sama okurky dávám snad do každého koktejlu. Jsou výborné pro detox a celkové odvodňování - na hubnutí ideál:) Navíc čistí střeva a působí antibakteriálně. Jsou výborné na pleť - ekzémy, svědění, štípnutí hmyzem, hydratace. 

kapubaok5

Ve zkratce řečeno, co všechno získáte z tohoto koktejlu. Užijte si ho:)

 • Suroviny:

  1 porce

  • 1 list kapusty
  • banán
  • kousek okurky
  • 2 datle
  • 1 a půl šálku mandlového mléka/vody - recept zde
 • Postup:
  1. Vše rozmixujeme a vychutnáváme!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky