Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Kapu-ba-ok smoothie

Kapu-ba-ok smoothie

RAWMANIA
Recept
Kapusta, okurka, banán - kombinace, která vás nabije enrgií!

Zeleň a banán jsou podle mě nejlepší kombinace, jak si dát smoothie plný živin a vitaminů.

Banány obsahují velké množství sacharidů, proto dodají plno energie. Také odstraňují depresi a zvyšují naši soustředěnost a pozornost! Dále pomáhají při pálení žáhy, zácpě nebo ranní nevolnosti. Mají celkově uklidňující účinky na střeva a žaludek. 

kapubaok2

Další ingrediencí je kapusta. Obsahuje spoustu minerálních látek. Díky velkému množství antioxidantů zabraňuje vypuknutí rakoviny a pravidelné užívání urychluje uzdravení vředů. Kapusta má dále protizánětlivé účinky a odstraňuje únavu. Navíc podporuje hubnutí a udržuje naše buňky zdravé a mladé.

Poslední hlavní ingrediencí je okurek. Sama okurky dávám snad do každého koktejlu. Jsou výborné pro detox a celkové odvodňování - na hubnutí ideál:) Navíc čistí střeva a působí antibakteriálně. Jsou výborné na pleť - ekzémy, svědění, štípnutí hmyzem, hydratace. 

kapubaok5

Ve zkratce řečeno, co všechno získáte z tohoto koktejlu. Užijte si ho:)

 • Suroviny:

  1 porce

  • 1 list kapusty
  • banán
  • kousek okurky
  • 2 datle
  • 1 a půl šálku mandlového mléka/vody - recept zde
 • Postup:
  1. Vše rozmixujeme a vychutnáváme!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"