Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Raw creme brulee

Raw creme brulee

RAWMANIA
Recept
Jednoduchý hvězdný recept z raw vanilkového krému.

Obyčejný kešu krém a neobyčejný výsledek. To vám vznikne, když zkombinujete klasický kešu krém s vanilkou a kokosový cukr. Jednoduchá kombinace, ale když krém nalijete do krásných skleniček, posypete kokosovým cukrem a ozdobíte ovocem, máte neuvěřitelný zážitek, kterým zaručeně ohromíte nejen sami sebe, ale i návštěvu, která nevěří, co všechno se dá vytvořit v raw stravě.

raw creme brulee4 

Kokosový cukr můžete použít i jako sladidlo do krému, ale počítejte si tím, že výsledná barva nebude tak bílá. Chuťově bude ale krém mnohem zajímavější. Do krému můžete přidat i trochu kardamomu nebo skořice. S takto jednoduchým krémem i opravdu můžete všelijak hrát a vytvářet různé chuťové kombinace. V každém případě bude recept výborný, jen si najděte svou nejlepší kombinaci, aby se vám s receptem co nejlépe pracovalo. A hlavně..tvořte s láskou! :)

 • Suroviny:

  1 porce

  • 1 šálek namočených kešu oříšků - přecezených

    - koupíte zde 

  • čtvrt šálku vody
  • 3 lžíce kokosového oleje

    - koupíte zde 

    
  • 2 lžíce agáve sirupu

    - koupíte zde 

  • čtvrt lžičky vanilky
  • kokosový cukr na posypání

    - koupíte zde 

    
 • Postup:
  1. Kešu přecedíme a vhodíme do mixéru spolu s vodou, kokosovým olejem, agáve a vanilkou.
  2. Vše rozmixujeme do hladka a naplníme krémem skleničku.
  3. Následně krém posypeme kokosovým cukrem a dáme do lednice na 2 hodinky naležet a ztuhnout. 
  4. Aby se kokosový cukr lépe rozpustil, můžeme ho lehce pokapat agáve sirupem. Po pár minutách se rozpustí a vytvoří kokosový sirup :)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Krémy a másla Naposledy změněno neděle, 1. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Komentáře

Martin Kos Martin Kos06.10.2016 09:48
Tuky a cukry by se pri raw strave nemely michat ;-) recept je jinak skvely ale jak se tady tak rozhlizim, tak rychle pryc odsud
Recepty jako z 80% vsechny v CR nemaji s "pravym" raw vegan vitarianstvim moc spolecneho
Jen me mrzi ze se spousta lidi timto smerem ridi aniz by vedeli proc, co a jak....
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Barbora Karchová Barbora Karchová06.10.2016 11:09
Však já taky nejsem toho názoru, aby se lidé stravovali jen těmito dezerty. Na svých kurzech a přednáškách vždy sděluji svůj jídelníček, který se skládá hlavně z ovoce a listové zeleniny a snažím se je takto směrovat. Tyto recepty slouží jako inspirace v situacích, kdy zkrátka přijde na něco chuť. Jsem navíc toho názoru, že by se syrová strava neměla nikomu vnucovat, nemusí totiž vyhovovat každému. Chci jen lidem ukázat, jaké mají možnosti. A buď si mě poslechnou, nebo jednají po svém. To už neovlivním :)
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat

Odebírat inspirace a novinky