Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Raw creme brulee

Raw creme brulee

RAWMANIA
Recept
Jednoduchý hvězdný recept z raw vanilkového krému.

Obyčejný kešu krém a neobyčejný výsledek. To vám vznikne, když zkombinujete klasický kešu krém s vanilkou a kokosový cukr. Jednoduchá kombinace, ale když krém nalijete do krásných skleniček, posypete kokosovým cukrem a ozdobíte ovocem, máte neuvěřitelný zážitek, kterým zaručeně ohromíte nejen sami sebe, ale i návštěvu, která nevěří, co všechno se dá vytvořit v raw stravě.

raw creme brulee4 

Kokosový cukr můžete použít i jako sladidlo do krému, ale počítejte si tím, že výsledná barva nebude tak bílá. Chuťově bude ale krém mnohem zajímavější. Do krému můžete přidat i trochu kardamomu nebo skořice. S takto jednoduchým krémem i opravdu můžete všelijak hrát a vytvářet různé chuťové kombinace. V každém případě bude recept výborný, jen si najděte svou nejlepší kombinaci, aby se vám s receptem co nejlépe pracovalo. A hlavně..tvořte s láskou! :)

 • Suroviny:

  1 porce

  • 1 šálek namočených kešu oříšků - přecezených
  • čtvrt šálku vody
  • 3 lžíce kokosového oleje 
  • 2 lžíce agáve sirupu
  • čtvrt lžičky vanilky
  • kokosový cukr na posypání 
 • Postup:
  1. Kešu přecedíme a vhodíme do mixéru spolu s vodou, kokosovým olejem, agáve a vanilkou.
  2. Vše rozmixujeme do hladka a naplníme krémem skleničku.
  3. Následně krém posypeme kokosovým cukrem a dáme do lednice na 2 hodinky naležet a ztuhnout. 
  4. Aby se kokosový cukr lépe rozpustil, můžeme ho lehce pokapat agáve sirupem. Po pár minutách se rozpustí a vytvoří kokosový sirup :)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Krémy a másla Naposledy změněno neděle, 1. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"

Komentáře

Martin Kos Martin Kos06.10.2016 09:48
Tuky a cukry by se pri raw strave nemely michat ;-)recept je jinak skvely ale jak se tady tak rozhlizim, tak rychle pryc odsud
Recepty jako z 80% vsechny v CR nemaji s "pravym" raw vegan vitarianstvim moc spolecneho
Jen me mrzi ze se spousta lidi timto smerem ridi aniz by vedeli proc, co a jak....
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Barbora Karchová Barbora Karchová06.10.2016 11:09
Však já taky nejsem toho názoru, aby se lidé stravovali jen těmito dezerty. Na svých kurzech a přednáškách vždy sděluji svůj jídelníček, který se skládá hlavně z ovoce a listové zeleniny a snažím se je takto směrovat. Tyto recepty slouží jako inspirace v situacích, kdy zkrátka přijde na něco chuť. Jsem navíc toho názoru, že by se syrová strava neměla nikomu vnucovat, nemusí totiž vyhovovat každému. Chci jen lidem ukázat, jaké mají možnosti. A buď si mě poslechnou, nebo jednají po svém. To už neovlivním :)
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat