Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Banánovo-malinové smoothie

Banánovo-malinové smoothie

RAWMANIA
Recept
V letních obdobích vás osvěží, v zimních vám připomene letní dny!

Když jsem poněkolikáté přepisovala recepty a články (doma nebyly žádné velké zásoby, jelikož jsme nejvíce energie dávali do těchto stránek a já měla obrovskou chuť na něco osvěžujícího a sladkého) udělala jsem tento lahodný koktejl, který mě nadmíru uspokojil a dodal energii! Než jsme totiž vychytali všechny chyby na stránkách, chvíli to trvalo. Proto se mohlo stát (a taky stalo, ne jednou), že jakýkoliv článek (všechny) budu muset přepisovat znovu (ještě k tomu v nějakých počítačových kódech). Miluju syrovou stravu a ráda píšu, ale nejsem žádnej ajťák (i když podle toho, co jsem se už naučila, už alespoň z 10% určitě jsem!).

bananovomalinove smoothie3

Banán a maliny jsou perfektní kombinace, která nikdy neomrzí. Použila jsem zmražené maliny, jelikož jsem neměla čerstvé, ale i tak byl koktejl výborný. Banán dodal spoustu cukru, takže jsem neměla chuť na sladké a maliny krásně osvěžily. 

bananovomalinove smoothie6

Pokud máte před sebou dlouhý úkol, dodejte si energii něčím, co uspokojí vaše chuťové buňky. Hned na tom světě bude lépe:)

 • Suroviny:

  1 porce

  • miska malin
  • 1 bánán
  • hrst různých druhů salátu
  • 1 šálek vody

   

 • Postup:
  1. Vše rozmixujeme a vychutnáváme :)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"