Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Mrkvová bábovka s kokosem

Mrkvová bábovka s kokosem

RAWMANIA
Recept
Když přijde návštěva!

Ano, všichni vzpomínáme na to, když přijde návštěva nebo se slaví narozeniny a po obědě je na stole buchta, koláč nebo bábovka. A zrovna bábovku jsme si taky udělali, jen v syrovém stavu! Vše je opět jednoduché a řeknu vám, že možná vám představa mrkve, kokosu a kakaa nejde moc dohromady, ale je to delikatesa. Tom se olizoval až za ušima! Ještě aby ne :-)

mrkvova babovka s kokosem13

K bábovce bych doporučovala udělat nějaký teplý raw nápoj. Třeba "horkou čokoládu" – recept zde, nebo raw voňavý koňak – recept zde, který vás opravdu ohromí!

mrkvova babovka s kokosem3

Tyto delikatesy jsou perfektní právě pro ten typ návštěvy, která ze syrové stravy není zrovna moc nadšená. Tento recept jim určitě zachutná a zalíbí se jim ta jednoduchost!

mrkvova babovka s kokosem8

Takže pokud máte před sebou oslavu narozenin, návštěvu kamarádky nebo známých, vrhněte se na tuto bábovku a ohromte jí společnost! :-)

 • Suroviny:

  Menší forma

  Mrkvová vrstva

  • 1 šálek jemně nasekané mrkve
  • necelý šálek datlí
  • 1 šálek nasekaných vlašských oříšků
  • 1 šálek mandlové mouky(nebo rozmixované mandle)
  • 3 lžíce kokosu

  Čokoládová vrstva

  • 1 šálek mandlové mouky (nebo rozmixované mandle nebo jiné)
  • necelý šálek datlí
  • 2 lžíce kakaa
  • 3 lžíce kokosu

  Zdobení

 • Postup:
  1. Formu nejprve vymažeme olejem a posypeme jakoukoliv raw moukou.
  2. Na první vrstvu smícháme všechny suché ingredience dohromady.
  3. Rozmixujeme datle s trochou vody na kaši a smícháme s mrkví.
  4. Obě směsi dáme dohromady a vytvoříme těsto, které vmáčkneme do formy.
  5. Na druhou vrstvu opět smícháme suché ingredience zvlášť a datle rozmixujeme.
  6. Po rozmixování je přidáme k suché směsi a vytvoříme těsto, které opět dáme do formy.
  7. Formu na bábovku dáme do lednice ztuhnout a připravíme si čokoládu podle receptu.
  8. Vytáhneme formu, vyklepneme bábovku, ozdobíme čokoládou a kokosem a je hotovo!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Koláče a dorty Naposledy změněno čtvrtek, 19. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"

Komentáře

Gabriela Kopecká Gabriela Kopecká24.01.2018 15:55
Dobrý den, chtěla jsem pochválit tento úžasný recept, chuť výtečná a přitom je to tak jednoduché :-PByla jste mi mou inspirací v prvních krůčcích s raw stravou ;-)Děkuji moc Gabča
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat