Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Sušenky s vlašskými oříšky

Sušenky s vlašskými oříšky

RAWMANIA
Recept
Sezóna vlašáků je zde, co je takhle použít do těchto super sušenek? :)

Miluju vlašské oříšky a ráda z nich dělám cukroví, sušené chleby nebo sušenky. Mají úžasnou specifickou chuť a připomínají blížící se vánoční časy. Navíc jsou velmi zdravé, proto je dobré je občas taky zařadit do jídelníčku. Snižují hladinu cholesterolu, jsou zdrojem vitaminu E a kyseliny listové. Obsahují ve vyšším množství hořčík, zinek a draslík a pomáhají tak zklidnit nervovou soustavu, když ji něco rozruší :)

susenky s vlaskymi orisky2

Sušenky jsou jednoduché na přípravu a celkový recept žádné speciální ingredience neobsahuje (alespoň podle mě - jsou tam veškeré suroviny, které byste měli doma mít). Proto je příprava rychle hotová a o ostatní se postará sušička. Délku sušení nechám na vás, většinou suším od oka – prostě až to je, tak to je. Ale tady záleží na tom, zda chcete mít sušenky opravdu suché nebo jen pevné na povrchu. Je to individuální, takže sledujte průběh sušení, postupně ochutnávejte a sami uvidíte. :)

susenky s vlaskymi orisky6

Do sušenek si můžete přidat i perníkové koření a rozinky, které jim dodá krásně vánoční chuť. Já jsem zatím naladěná na podzimní větrné počasí, a proto si nechávám tyto chutě až na prosinec. Doufám, že vám sušenky budou chutnat a budou stejně lahodné, jako ty moje – hodně štěstí! :)

 • Suroviny:

  Velký talíř sušenek

  • 2 lžíce psyllia (čtvrt šálku vody)
  • 2 lžíce kakaa

    - koupíte zde 

  • 3 lžíce agáve sirupu nebo jiného sladidla

    - koupíte zde 

  • 1 lžička skořice
  • půl šálku lískových oříšků
  • 1 šálek vlašských oříšků
  • 3 banány
  • drcené kakaové boby

    - koupíte zde 

 • Postup:
  1. Psyllium nasypeme do vody a necháme ho nabobtnat.
  2. Mezitím vytvoříme mouku z lískových oříšků a poloviny šálku vlašských oříšků.
  3. Do mouky přidáme kakao, skořici a kakaové boby.
  4. Nasekáme zbytek vlašáků na kousky a opět vsypeme do sypké směsi.
  5. Až bude psyllium hotové, smícháme ho s agáve a dvěma rozmixovanými banány a vlijeme do směsi s oříšky, promícháme a vytvoříme lepivé těsto.
  6. Třetí banán nakrájíme na kousky a přidáme do těsta.
  7. Lžící tvoříme malé "bobky" (čím menší, tím chutnější), které zdobíme kousky vlašských oříšků!
  8. Sušíme asi 10h do doby, než jsou sušenky tuhé :)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky