Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Čokoládové košíčky

Čokoládové košíčky

RAWMANIA
Recept
Banán, čokoláda a kakaové boby. Kdo odolá?

Tento recept je slast nejenom pro oči. Pokud chcete někoho ohromit a přesvědčit ho o jednoduchosti a kráse syrové stravy, čokoládové košíčky jsou to pravé ořechové!

cokoladove kosicky5

Na syrové stravě je krásné to, že i přes svůj výsledný (luxusní) vzhled, je vše rychle hotové. Stačí si tuto kuchyni pořádně osvojit a jste schopní všelijakých velkolepých děl. Proto stíhám zásobovat RAWMANII dvěma recepty denně. Poskytuje toho tolik a člověk může neustále něco objevovat a zkoušet.

cokoladove kosicky9

I když žijeme hlavně jednoduchou stravou, Tom je vždy uchvácen tím, co všechno lze udělat. Rádi si pochutnáme, ale v jednoduchosti je ta největší krása! Ale já ráda ohromuji jak ostatní, tak sama sebe. Proto si občas užíváme těchto gourmet zážitků nebo jimi zásobujeme ostatní.

cokoladove kosicky2

Život je jen o vás. Tak si ho užijte a zpříjemněte si chvilky třeba tímto čokoládovým košíčkem. Bude chutnat jak vám, tak i vašemu okolí.

 • Suroviny:

  Čokoládový košíček

 • Postup:
  1. Čokoládu uděláme podle receptu.
  2. Formy na muffiny dáme do mrazáku a do studených formiček naléváme čokoládu. Začínáme jednou lžící, otočením rozprostřeme čokoládu po bocích a dáme opět ztuhnout. Tento proces zopakujeme alespoň čtyřikrát do doby, než vytvoříme ztuhlý čokoládový košíček, který vyloupneme z formy.
  3. Košíčky naplníme banánem, pokapeme agáve sirupem, posypeme kakaovými boby a dáme znovu ztuhnout.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"