Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Chia pudink s malinovým sorbetem

Chia pudink s malinovým sorbetem Doporučený

RAWMANIA
Recept
Na tomto receptu budete závislí celé léto!

Mám ráda opravdu jednoduché recepty, kde není třeba tolik ingrediencí. A tento jje jeden z nich, protože je rychlý a zároveň dokonalá chuť chia pudinku v kombinaci s malinovým sorbetem je prostě nepřekonatelná!! V létě naíc díky tomu krásně zchladí a osvěží. Chia semínka pomáhájí k vnitřní hydrataci těla a maliny zase posilují imunitní systém. Mezi pudinkem a sorbetem je ještě nakrájený banán a čerstvé borůvky, ale tady můžete použít jakékoliv ovoce, které vám přijde pod ruku – jen citrusy bych nevolila. :)

chia pudink s malinovym sorbetem5

Tento dezert máte za minutku hotový, nejdelší dobu vezme nabobtnání chia semínek, což je jen pár minut. Do chia pudinku jsem použila kešu mléko, ale výborné bude i mandlové nebo kokosové. Objevujte to, co vám chutná a toho se držte. Je to pro vaše tělo velmi důležité. Pak byste mu dodávali něco, co vlastně ve skutečnosti vůbec nepotřebuje. Stejně tak jako raw mléko můžete obměnit i malinový sorbet a nahradit ho mangovým, banánovým, broskvovým apod.

chia pudink s malinovym sorbetem3

A pokud byste tento recept ještě vylepšili, budu ráda za komentáře :) 

 • Suroviny:

  1 porce

  Pudink

  • 2-3 lžíce chia semínek

    - koupíte zde 

  • 2 lžíce sladidla – med, kokosový cukr, datlový sirup, banán, … 

    - koupíte zde 

  • půl šálku kešu mléka – recept zde (ale může se stát, že budete ještě dolévat)

  Ovoce

  • banán, borůvky, maliny, kiwi, ….

  Malinový sorbet – libovolné množství

  • zmrzlé maliny
  • sladidlo

    - koupíte zde 

  • trocha vody nebo zbylého kešu mléka
 • Postup:
  1. Chia semínka rozmícháme v půlce šálku kešu mléka a necháme chvíli nabobtnat. Když by byl pudink moc hustý, přidejte více mléka – zkrátka podle chuti. A nezapomeňte pudink osladit!
  2. Následně dáme chia pudink do jakékoliv nádoby a na něj naskládáme ovoce, které nám chutná.
  3. To vše završíme malinovým sorbetem vytvořeným z polozmrzlých malin, rozmixovaných se sladidlem a trochou vody nebo mléka. Mixujeme do požadované hustoty, zde to nechám opět na vás.
  4. Ozdobíme mátou a zbylým ovocem a vrhneme se na to!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Snídaně a svačinky Naposledy změněno pondělí, 2. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky