Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Chia pudink s malinovým sorbetem

Chia pudink s malinovým sorbetem Doporučený

RAWMANIA
Recept
Na tomto receptu budete závislí celé léto!

Mám ráda opravdu jednoduché recepty, kde není třeba tolik ingrediencí. A tento jje jeden z nich, protože je rychlý a zároveň dokonalá chuť chia pudinku v kombinaci s malinovým sorbetem je prostě nepřekonatelná!! V létě naíc díky tomu krásně zchladí a osvěží. Chia semínka pomáhájí k vnitřní hydrataci těla a maliny zase posilují imunitní systém. Mezi pudinkem a sorbetem je ještě nakrájený banán a čerstvé borůvky, ale tady můžete použít jakékoliv ovoce, které vám přijde pod ruku – jen citrusy bych nevolila. :)

chia pudink s malinovym sorbetem5

Tento dezert máte za minutku hotový, nejdelší dobu vezme nabobtnání chia semínek, což je jen pár minut. Do chia pudinku jsem použila kešu mléko, ale výborné bude i mandlové nebo kokosové. Objevujte to, co vám chutná a toho se držte. Je to pro vaše tělo velmi důležité. Pak byste mu dodávali něco, co vlastně ve skutečnosti vůbec nepotřebuje. Stejně tak jako raw mléko můžete obměnit i malinový sorbet a nahradit ho mangovým, banánovým, broskvovým apod.

chia pudink s malinovym sorbetem3

A pokud byste tento recept ještě vylepšili, budu ráda za komentáře :) 

 • Suroviny:

  1 porce

  Pudink

  • 2-3 lžíce chia semínek
  • 2 lžíce sladidla – med, kokosový cukr, datlový sirup, banán, … 
  • půl šálku kešu mléka – recept zde (ale může se stát, že budete ještě dolévat)

  Ovoce

  • banán, borůvky, maliny, kiwi, ….

  Malinový sorbet – libovolné množství

  • zmrzlé maliny
  • sladidlo
  • trocha vody nebo zbylého kešu mléka
 • Postup:
  1. Chia semínka rozmícháme v půlce šálku kešu mléka a necháme chvíli nabobtnat. Když by byl pudink moc hustý, přidejte více mléka – zkrátka podle chuti. A nezapomeňte pudink osladit!
  2. Následně dáme chia pudink do jakékoliv nádoby a na něj naskládáme ovoce, které nám chutná.
  3. To vše završíme malinovým sorbetem vytvořeným z polozmrzlých malin, rozmixovaných se sladidlem a trochou vody nebo mléka. Mixujeme do požadované hustoty, zde to nechám opět na vás.
  4. Ozdobíme mátou a zbylým ovocem a vrhneme se na to!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Snídaně a svačinky Naposledy změněno pondělí, 2. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"