Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Snídaňová raw kaše

Snídaňová raw kaše

RAWMANIA
Recept
Oříšková kaše s chia semínky a ovocem.

Myslím, že většina z nás přežívá na syrové stravě hlavně na samotném ovoci, džusech nebo smoothies. Můj jídelníček vypadá většinou opravdu jednoduše – pomerančový džus, banánové smoothie, miska jahod, zelený džus z jablek a špenátu, do toho někdy nějaké ty fresh datle apod. Velkým základem mého jídelníčku je ovoce v tekutém stavu. Ale přijdou i dny, kdy nemám na ovoce chuť vůbec a naopak bych si dopřála něco sladkého a oříškového. A zrovna v tyto dny se hodí tato úžasná raw kaše!

Tato kaše je jednoduchá a velmi rychle vyrobená. Základem jsou vždy namočené oříšky a chia semínka. Záleží na vás, jaké oříšky použijete. Kešu oříšky vám vytvoří smetanovější chuť, lískové a vlašské jsou zase specifické sami o sobě. Použijte své oblíbené nebo zkoušejte i jiné varianty. Recept je inspirovaný raw kašemi od Zuzanky Lužné z Love of Raw, která podobné kaše vytvářela pro svou novou knihu balijských raw receptů, jejíž recepty jsem měla tu čest nafotit. A věřte mi, že se máte opravdu na co těšit. :)

Doufám, že tuto kaši velmi brzo vyzkoušíte, protože se opravdu rozplývá na jazyku! :)

 • Suroviny:

  1 porce

  • hrst namočených kešu oříšků
  • 2 lžíce chia semínek
  • 1 šálek vody
  • 5 datlí (případně doslaďte dle chuti)
  • čerstvé ovoce na ozdobu
 • Postup:
  1. Vše kromě ovoce na zdobení pečlivě rozmixujeme, chia semínka postupně způsobí zhoustnutí kaše už v mixéru.
  2. Následně ochutnáme, dosladíme a servírujeme posypané čerstvým ovocem, kakaovými boby, sušenými morušemi či jiným sušeným ovocem!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Snídaně a svačinky Naposledy změněno pondělí, 2. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"