Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Snídaňová raw kaše

Snídaňová raw kaše

RAWMANIA
Recept
Oříšková kaše s chia semínky a ovocem.

Myslím, že většina z nás přežívá na syrové stravě hlavně na samotném ovoci, džusech nebo smoothies. Můj jídelníček vypadá většinou opravdu jednoduše – pomerančový džus, banánové smoothie, miska jahod, zelený džus z jablek a špenátu, do toho někdy nějaké ty fresh datle apod. Velkým základem mého jídelníčku je ovoce v tekutém stavu. Ale přijdou i dny, kdy nemám na ovoce chuť vůbec a naopak bych si dopřála něco sladkého a oříškového. A zrovna v tyto dny se hodí tato úžasná raw kaše!

Tato kaše je jednoduchá a velmi rychle vyrobená. Základem jsou vždy namočené oříšky a chia semínka. Záleží na vás, jaké oříšky použijete. Kešu oříšky vám vytvoří smetanovější chuť, lískové a vlašské jsou zase specifické sami o sobě. Použijte své oblíbené nebo zkoušejte i jiné varianty. Recept je inspirovaný raw kašemi od Zuzanky Lužné z Love of Raw, která podobné kaše vytvářela pro svou novou knihu balijských raw receptů, jejíž recepty jsem měla tu čest nafotit. A věřte mi, že se máte opravdu na co těšit. :)

Doufám, že tuto kaši velmi brzo vyzkoušíte, protože se opravdu rozplývá na jazyku! :)

 • Suroviny:

  1 porce

  • hrst namočených kešu oříšků

    - koupíte zde 

  • 2 lžíce chia semínek

    - koupíte zde 

  • 1 šálek vody
  • 5 datlí (případně doslaďte dle chuti)
  • čerstvé ovoce na ozdobu
 • Postup:
  1. Vše kromě ovoce na zdobení pečlivě rozmixujeme, chia semínka postupně způsobí zhoustnutí kaše už v mixéru.
  2. Následně ochutnáme, dosladíme a servírujeme posypané čerstvým ovocem, kakaovými boby, sušenými morušemi či jiným sušeným ovocem!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Snídaně a svačinky Naposledy změněno pondělí, 2. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky