Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Trubičky s vanilkovým krémem

Trubičky s vanilkovým krémem Doporučený

RAWMANIA
Recept
Banánové sušené placky s kakaem opět v akci!

Přijde představa. Představa plněných trubiček nebo kornoutků s krémem. Zda se ta představa zrealizuje, to je druhá věc. Vždy, když dělám recept a mám představu, se kterou nemám zkušenosti, může se stát, že recept nevyjde. Což znamená docela dost promarněného času, protože vymyslet recept, zrealizovat, nafotit, upravit a napsat – to je oříšek někdy.

trubicky s vanilkovym kremem2

Ale myslím, že trubičky se mi povedly, dokonce se slepily, což jsem nečekala – předpokládala jsem, že to bude hlavní problém mé představy. I na situaci, kterou jsme měli doma, jsem recept zvládla vytvořit, nafotit a ochránit před Tomem, aby ho před nafocením nesnědl :) Celý byt totiž máme vzhůru nohama, jelikož v naší pidi garsonce stavíme vyvýšenou obývací část. Asi si umíte představit, jak to v garsonce může vypadat. A jelikož máme e-shop, já stále dělám recepty a do toho máme zkouškové, není čas to postavit za jeden den. Takže tu máme takový malý chaos.

trubicky s vanilkovym kremem5

Ale i přesto jsem recept zvládla. A co je nejdůležitější – trubičky jsou úžasné!! Když se naleží, tak jsou vláčné, krásně voní po banánech a kakau a jemný vanilkový krém dodává ten pravý šmrnc!

trubicky s vanilkovym kremem7

Tak se do nich pusťte, protože na Vánoce toho určitě litovat nebudete!

 • Suroviny:

  18 trubiček

 • Postup:
  1. Banánové palačinky vytvoříme podle receptu, ale místo kulatého tvaru uděláme čtverec.
  2. Po usušení nakrájíme placku na asi 5-8 cm široké plátky, které potíráme čokoládou, nejvíce na té straně, která bude na závěr slepovat trubičku.
  3. Takto zamotané trubičky dáme do lednice nebo do mrazáku ztuhnout, aby držely a nerozmotaly se.
  4. Pak je naplníme krémem a dáme opět ztuhnout do lednice, kde je můžeme také uchovávat.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno pondělí, 2. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"