Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Arašídové placičky

Arašídové placičky Doporučený

RAWMANIA
Recept
Čokoládové placičky z banánu s arašídovým máslem.

Blíží se doba vánočního cukroví a na našem webu najdete spoustu nápadů a receptů. Ale úplně nejvíce inspirace najdete v naší knížce vánočního cukroví, kterou jsem vytvořila minulý rok. Jsou tam moje vlastní recepty, které jinde nenajdete - ani u nás na stránkách.

arasidove placicky3

Ale i RAWMANII je třeba zaplnit novými a inspirativními recepty. A tento si zamilují ti, kteří si zamilovali i banánové palačinky, protože právě tyto sušené palačinky jsou potřebnou částí k čokoládovým placičkám. Stačí je potřít arašídovým máslem, nechat naležet a nakrájet.

arasidove placicky1

Nenechte si tento recept ujít a vyzkoušejte něco nového :)

 • Suroviny:

  12-16 čtverečků

 • Postup:
  1. Palačinky vytvoříme podle receptu. Jen si dejte pozor, abyste je příliš nepřesušili, jinak by byly moc křupavé :)
  2. Až budou hotové, potřeme je arašídovým máslem - podle chuti.
  3. Necháme je pár hodin naležet a pak nakrájíme. Pokud by byly placičky moc vlhké, klidně je hoďte na chvíli do sušičky. Pokud jsou akorát, stačí je udržovat v chladu.
  4. Nejlépe chutnají druhý den!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno pondělí, 2. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"