Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Pistáciové pralinky

Pistáciové pralinky

RAWMANIA
Recept
Vhodný jako dárek nebo mňamka, když jdete kolem ledničky!

Už se těším, až bude mít někdo narozeniny a já budu mít čas na pralinkovou bonboniéru. Sice s tím bude práce, ale takovou zdravou bonbošku prostě musím jednou udělat. :-) Náplň je sice hrozně jednoduchá, ale já nemám moc ráda složitosti a recepty s velkým množstvím surovin. Klidně si náplň nějak "opepřete", já podávám pouze tuto jednoduchou verzi – která je pro mě naprosto dostačující! Po zmrazení má pistáciová náplň krémovou konzistenci a s banánem vytváří dokonalou souhru chutí. Vyzkoušejte a nebudete litovat.

pistaciove pralinky2

A teď trochu k postupu. Každý asi pralinky dělá jinak. Já je vždy dělám stejným (pro mě osvědčeným) způsobem. Jakoukoliv formu dám prvně namrazit, mezitím vytvořím náplň a čokoládu. Pak rozetřu čokoládu po stranách a na dně, dám do mrazáku ztuhnout. Po ztuhnutí přidávám náplň a nechávám tolik místa, abych mohla pralinku "uzavřít". Na náplň naliji poslední část čokolády, abych pralinku uzavřela, a dám ztuhnout do mrazáku na tak dlouho, dokud nepůjdou pralinky lehce vyklepnout z formy – většinou to vezme hodinku nebo dvě.

pistaciove pralinky4

A pak už jen čokoládky udržuji v lednici, aby se mi nerozpustily a pomalu ujídám, kdykoliv dostanu chuť :)

  • Suroviny:

    4-6 pralinek

  • Postup:
    1. Rozmixujeme pistáciové máslo s banánem a kakaovým máslem dohladka.
    2. Vytvoříme čokoládu podle receptu a tvoříme pralinky v jakýchkoliv formičkách. Postup výše.
  • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno úterý, 3. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky