Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Pistáciové pralinky

Pistáciové pralinky

RAWMANIA
Recept
Vhodný jako dárek nebo mňamka, když jdete kolem ledničky!

Už se těším, až bude mít někdo narozeniny a já budu mít čas na pralinkovou bonboniéru. Sice s tím bude práce, ale takovou zdravou bonbošku prostě musím jednou udělat. :-) Náplň je sice hrozně jednoduchá, ale já nemám moc ráda složitosti a recepty s velkým množstvím surovin. Klidně si náplň nějak "opepřete", já podávám pouze tuto jednoduchou verzi – která je pro mě naprosto dostačující! Po zmrazení má pistáciová náplň krémovou konzistenci a s banánem vytváří dokonalou souhru chutí. Vyzkoušejte a nebudete litovat.

pistaciove pralinky2

A teď trochu k postupu. Každý asi pralinky dělá jinak. Já je vždy dělám stejným (pro mě osvědčeným) způsobem. Jakoukoliv formu dám prvně namrazit, mezitím vytvořím náplň a čokoládu. Pak rozetřu čokoládu po stranách a na dně, dám do mrazáku ztuhnout. Po ztuhnutí přidávám náplň a nechávám tolik místa, abych mohla pralinku "uzavřít". Na náplň naliji poslední část čokolády, abych pralinku uzavřela, a dám ztuhnout do mrazáku na tak dlouho, dokud nepůjdou pralinky lehce vyklepnout z formy – většinou to vezme hodinku nebo dvě.

pistaciove pralinky4

A pak už jen čokoládky udržuji v lednici, aby se mi nerozpustily a pomalu ujídám, kdykoliv dostanu chuť :)

  • Suroviny:

    4-6 pralinek

  • Postup:
    1. Rozmixujeme pistáciové máslo s banánem a kakaovým máslem dohladka.
    2. Vytvoříme čokoládu podle receptu a tvoříme pralinky v jakýchkoliv formičkách. Postup výše.
  • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
  • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno úterý, 3. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"