Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Karobové čokoládky

Karobové čokoládky

RAWMANIA
Recept
Jednoduchý recept s karobem.

 Vánoce jsou za dveřmi a cukroví už jsem udělala dost. Stále mi to ale jaksi nestačí a tak (možná z nudy) vymýšlím, co dalšího by se dalo udělat. A tyto malé jednohubky náš vánoční stůl jistě krásně doladí.

karobove cokoladky2

Čokoládu můžete udělat z kakaového másla nebo kokosového oleje. Já smíchala obě dohromady, protože mají skvělou chuť a kakaové máslo navíc udrží čokoládky pevné i v normální pokojové teplotě.

karobove cokoladky5

Kdo nezná karob, doporučuji vyzkoušet. Ale věřím, že ne každému může chutnat, karobová čokoláda má pak velmi specifickou chuť. Nicméně je velmi zdravý, protože neobsahuje kofein jako kakao a nezpůsobuje alergii. Má lehce sladší chuť, proto při jeho použití slaďte méně. A navíc je prý méně kalorický, ale to podle mě není zas až tak důležité.

karobove cokoladky3

Tak je vyzkoušejte a dejte vědět, jak vám chutnaly :)

 • Suroviny:

  Malá krabička čokoládek

  • 2 lžíce kokosového oleje

    - koupíte zde 

  • 1 lžíce kakaového másla

    - koupíte zde 

  • 1-2 lžíce agáve nebo medu nebo jiného sladidla

    - koupíte zde 

  • 3-4 lžíce karobu
 • Postup:
  1. Rozpustíme kokosový olej, kakaové máslo a přidáme ostatní suroviny. Měla by vzniknout hustší čokoláda, ne moc tekoucí. Pokud by byla ale moc hustá, přidejte více kokosového oleje nebo kakaového másla.
  2. Plňte formičky, nechte na chvíli ztuhnout v lednici nebo v mrazáku a v lednici je následně i uchovávejte. :)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno pondělí, 2. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Komentáře

Iveta Šůstková Iveta Šůstková23.01.2021 21:44
Dobrý den, ráda bych se zeptala, podle jakého poměru jste volila kokosový olej a kakaové máslo. Co by se stalo, kdybych hodnoty prohodila?
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat

Odebírat inspirace a novinky