Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Karobové čokoládky

Karobové čokoládky

RAWMANIA
Recept
Jednoduchý recept s karobem.

 Vánoce jsou za dveřmi a cukroví už jsem udělala dost. Stále mi to ale jaksi nestačí a tak (možná z nudy) vymýšlím, co dalšího by se dalo udělat. A tyto malé jednohubky náš vánoční stůl jistě krásně doladí.

karobove cokoladky2

Čokoládu můžete udělat z kakaového másla nebo kokosového oleje. Já smíchala obě dohromady, protože mají skvělou chuť a kakaové máslo navíc udrží čokoládky pevné i v normální pokojové teplotě.

karobove cokoladky5

Kdo nezná karob, doporučuji vyzkoušet. Ale věřím, že ne každému může chutnat, karobová čokoláda má pak velmi specifickou chuť. Nicméně je velmi zdravý, protože neobsahuje kofein jako kakao a nezpůsobuje alergii. Má lehce sladší chuť, proto při jeho použití slaďte méně. A navíc je prý méně kalorický, ale to podle mě není zas až tak důležité.

karobove cokoladky3

Tak je vyzkoušejte a dejte vědět, jak vám chutnaly :)

 • Suroviny:

  Malá krabička čokoládek

  • 2 lžíce kokosového oleje
  • 1 lžíce kakaového másla
  • 1-2 lžíce agáve nebo medu nebo jiného sladidla
  • 3-4 lžíce karobu
 • Postup:
  1. Rozpustíme kokosový olej, kakaové máslo a přidáme ostatní suroviny. Měla by vzniknout hustší čokoláda, ne moc tekoucí. Pokud by byla ale moc hustá, přidejte více kokosového oleje nebo kakaového másla.
  2. Plňte formičky, nechte na chvíli ztuhnout v lednici nebo v mrazáku a v lednici je následně i uchovávejte. :)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno pondělí, 2. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"

Komentáře

Iveta Šůstková Iveta Šůstková23.01.2021 21:44
Dobrý den, ráda bych se zeptala, podle jakého poměru jste volila kokosový olej a kakaové máslo. Co by se stalo, kdybych hodnoty prohodila?
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat