Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Ovocné koláčky

Ovocné koláčky

RAWMANIA
Recept
Výborný vanilkový korpus s ovocnou náplní - doporučuji vyzkoušet!

Už dlouho jsem tyto koláčky chtěla vyzkoušet a jsem ráda, že se mi na první pokus tak nějak povedly. Nejsem sice cukrář, takže některé jsou takové hrbolaté, ale mně dělají radost. :)

ovocne kolacky6

Korpus je opravdu dokonalý!! Doporučuji ho vyzkoušet i v nějakých dortech, sama ho určitě někam šoupnu, až budu mít možnost. Dortíky u nás totiž zase tak často nefrčí, pokud teda nepřijde nějaká návštěva, ta se jich nemůže nabažit. Ale my jsme spíš na to ovoce. Momentálně máme dvě plné bedýnky - pomeranče, banány, kokosy, maracuje, kiwi, mandarinky, pomela, jablka, granátová jablka a jedno mango. Ráda mám víc možností na výběr, abych si mohla dát vždycky to, na co mám chuť.

ovocne kolacky7

Vrátím se zpátky ke koláčkům. Co se náplní týče, nechám je na vaší fantazii. Já použila banán a kiwi, obě varianty jsou moc dobré - zvlášť banán. Ale pak jsem zkusila dát pro barevnost i maracuju, ale moc se tam nehodí. Nicméně takové mango by taky možná stálo za zkoušku. Experimentujte, hrajte si :)

ovocne kolacky2

 • Suroviny:

  10-12 malých koláčků

  Korpus

  • 1 šálek kešu oříšků
  • 3 lžíce agáve nebo jiného sladidla
  • 3-4 lžíce kakaového másla - rozpuštěného
  • dužina z jednoho vanilkového lusku
  • raw čokoláda na ozdobu - recept

  Náplň

  • Banán, kiwi, mango, čokoláda nebo nějaký krém…
 • Postup:
  1. Rozmixujeme kešu ořechy na jemnou mouku a rozpustíme kakaové máslo.ovocne kolacky8
  2. Do másla přidáme agáve a dužinu z vanilky, kterou pečlivě promícháme. Směs z kakaového másla, agáve a vanilky vlijeme k rozmixovaným kešu oříškům a vytvoříme těsto - mně k vytvoření stačila lžíce, na ruce je těsto myslím moc lepivé. Pokud by ale bylo až moc lepivé a nešly by z něj tvarovat koláčky, přidejte více rozmixovaných kešu oříšků. Tvořte koláčky, tvary nechám na vás, já si zkusila dva typy. Až budete mít všechny koláčky vytvarované, dejte je na pár minut zchladit do lednice nebo ven, aby kakaové máslo ztuhlo a těsto přestalo lepit.ovocne kolacky1
  3. Na náplň jen rozmixujte nebo rozmačkejte (podle mě je lepší rozmačkat, aby byly vidět kousky) vámi zvolené ovoce a plňte koláčky.
  4. Pak je můžete pokapat čokoládou nebo třeba posypat semínky!
  5. Udržujte v chladu, těsto vydrží i několik dní, ale ovocem plňte koláčky až těsně před servírováním.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno pondělí, 2. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"