Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Ovocné koláčky

Ovocné koláčky

RAWMANIA
Recept
Výborný vanilkový korpus s ovocnou náplní - doporučuji vyzkoušet!

Už dlouho jsem tyto koláčky chtěla vyzkoušet a jsem ráda, že se mi na první pokus tak nějak povedly. Nejsem sice cukrář, takže některé jsou takové hrbolaté, ale mně dělají radost. :)

ovocne kolacky6

Korpus je opravdu dokonalý!! Doporučuji ho vyzkoušet i v nějakých dortech, sama ho určitě někam šoupnu, až budu mít možnost. Dortíky u nás totiž zase tak často nefrčí, pokud teda nepřijde nějaká návštěva, ta se jich nemůže nabažit. Ale my jsme spíš na to ovoce. Momentálně máme dvě plné bedýnky - pomeranče, banány, kokosy, maracuje, kiwi, mandarinky, pomela, jablka, granátová jablka a jedno mango. Ráda mám víc možností na výběr, abych si mohla dát vždycky to, na co mám chuť.

ovocne kolacky7

Vrátím se zpátky ke koláčkům. Co se náplní týče, nechám je na vaší fantazii. Já použila banán a kiwi, obě varianty jsou moc dobré - zvlášť banán. Ale pak jsem zkusila dát pro barevnost i maracuju, ale moc se tam nehodí. Nicméně takové mango by taky možná stálo za zkoušku. Experimentujte, hrajte si :)

ovocne kolacky2

 • Suroviny:

  10-12 malých koláčků

  Korpus

  • 1 šálek kešu oříšků

    - koupíte zde 

  • 3 lžíce agáve nebo jiného sladidla

    - koupíte zde 

  • 3-4 lžíce kakaového másla - rozpuštěného

    - koupíte zde 

  • dužina z jednoho vanilkového lusku
  • raw čokoláda na ozdobu - recept

  Náplň

  • Banán, kiwi, mango, čokoláda nebo nějaký krém…
 • Postup:
  1. Rozmixujeme kešu ořechy na jemnou mouku a rozpustíme kakaové máslo.ovocne kolacky8
  2. Do másla přidáme agáve a dužinu z vanilky, kterou pečlivě promícháme. Směs z kakaového másla, agáve a vanilky vlijeme k rozmixovaným kešu oříškům a vytvoříme těsto - mně k vytvoření stačila lžíce, na ruce je těsto myslím moc lepivé. Pokud by ale bylo až moc lepivé a nešly by z něj tvarovat koláčky, přidejte více rozmixovaných kešu oříšků. Tvořte koláčky, tvary nechám na vás, já si zkusila dva typy. Až budete mít všechny koláčky vytvarované, dejte je na pár minut zchladit do lednice nebo ven, aby kakaové máslo ztuhlo a těsto přestalo lepit.ovocne kolacky1
  3. Na náplň jen rozmixujte nebo rozmačkejte (podle mě je lepší rozmačkat, aby byly vidět kousky) vámi zvolené ovoce a plňte koláčky.
  4. Pak je můžete pokapat čokoládou nebo třeba posypat semínky!
  5. Udržujte v chladu, těsto vydrží i několik dní, ale ovocem plňte koláčky až těsně před servírováním.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno pondělí, 2. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky