Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Banánové palačinky

Banánové palačinky Doporučený

RAWMANIA
Recept
Velmi jednoduchá svačinka pro speciální chvíle.

Vyzkoušela jsem spoustu palačinek, ale na banánové s čokoládou žádné nemají. Jsou super svačinkou na cesty, do práce, do školy, do školky, prostě kamkoliv a pro kohokoliv. Uvítají je jak malí, tak velcí. Jak vitariáni, tak jiní.

palacinka s bananem8

Na palačinkách není co zkazit, jen je třeba mít kvalitní sušičku pro raw sušení – s plochým tácem. Díky tomu si dokážete vytvořit kulatou placičku, ze které se po deseti hodinách stane buď ovocná rolka na cesty nebo raw palačinka. Já raw palačinky zbožňuju! Jen tak si do nich zabalím banán a hned mám radostnější den. A když si zrovna vytvořím nějaké raw máslo, hned s ním experimentuji. Ale nejvíce se mi osvědčilo pistáciové (možná hlavně proto, že miluju pistácie). Nicméně nebojte se ho jakkoliv nahradit :-)

palacinka s bananem12

Raw bílá čokoláda je spíše pro chuť, ale gurmáni si ji určitě vychutnají! Každopádně mají palačinky malou nevýhodu. Pokud v nich necháte banán moc dlouho (déle než hodinu nebo dvě), nasají vlhkost a pak už se s nimi nedá moc dělat. Můžete je akorát jíst lžičkou, protože do ruky už je nevezmete. Ale třeba Tom si na tyto palačinky rád čeká, protože je takto vlhké má prostě radši. :-)

 • Suroviny:

  1 palačinka

  Těsto na palačinky

  Náplň

  • pistáciové máslo - recept zde
  • banán
  • bílá čokoláda
 • Postup:
  1. Na palačinky rozmixujeme vše dohromady (nepřidáváme vodu!) až vytvoříme hladké pyré.
  2. Pak si nachystáme tác s nepřilnavou podložkou a čokoládové pyré na ni nalijeme. Rovnoměrně rozetřeme do kulatého tvaru a sušíme asi 10 hodin.
  3. Palačinku pak sloupneme, namažeme pistáciovým máslem, naplníme banánem a zamotáme.palacinka s bananem14
  4. Podle receptu připravíme bílou čokoládu a místo toho, aby nám ztuhla, necháme ji tekutou a palačinky si do ní namáčíme!palacinka s bananem13
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Snídaně a svačinky Naposledy změněno čtvrtek, 19. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Komentáře

Zdena Rosmaraki Zdena Rosmaraki16.04.2016 10:45
Dají se palačinky usušit jiným způsobem?
Děkuji za odpověď.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Barbora Karchová Barbora Karchová18.04.2016 14:40
Ahoj Zdeni,

některá sušená raw jídla je možné sušit v troubě nastavené na nejnižší teplotu s pootevřenými dvířky (pokud by byla teplota moc vysoká), ale palačinky jsem takto nezkoušela. Nicméně, za zkoušku člověk nic nedá, takže bych do toho šla. Jen je třeba kontrolovat dobu sušení a samotné palačinky, určitě to bude trvat stejně dlouho, ale ke konci bych dávala pozor na palačinky, aby nebyly přesušené. Pokud byste neměla sušící vložky na tekuté suroviny, doporučuji použít pečící papír lehce potřený kokosovým olejem, palačinky se pak nepřilepí! :)

Ať se podaří! B.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Zdena Rosmaraki Zdena Rosmaraki22.04.2016 19:39
Děkuji za odpověď. Zkusím to tedy v troubě.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Nikola Ž Nikola Ž30.01.2018 22:34
Mohla bych se zeptat jak se dělá bílá čokláda
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat

Odebírat inspirace a novinky