Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Nebeská miska

Nebeská miska

RAWMANIA
Recept
Po této kombinaci ovoce si zaručeně půjdete dát ještě jednu misku.

Tyto recepty mám moc ráda, rozmixované ovoce obložené tím nerozmixovaným. V létě vše vychlazené, v zimě se vzpomínkou na léto. Jednoduchá kombinace, ale přitom je naprosto úžasná. Je to jako dokonalý svěží pudink. Pro děti jako dělané! :-)

jednoducha svacinka8

Navíc patří mezi ty rychlé a chutné svačiny, které si můžete vzít s sebou v zavařovačce do práce. Je třeba si vytvářet zdravé chuťovky, když jste ve společnosti těch, kteří nejsou na syrové stravě. U lidí, kteří na syrovou stravu zrovna přecházejí, to může způsobovat chutě na nezdravé jídlo, které uvidí u ostatních. Ale když si přinesete něco, na co se vy sami těšíte a co vám hrozně chutná, budou vám naopak závidět ostatní. A sice to vezme ráno nebo předchozí večer trochu času s chystáním, ale není lepšího pocitu, než když víte, že pro své tělo děláte to nejlepší a zároveň se toho "zdraví" nemůžete nabažit.

jednoducha svacinka4

A třeba tím právě někoho inspirujete k tomu cítit se tak skvěle jako vy. Třeba se vás lidé budou ptát, jak to děláte a jaký je váš jídelníček. A věřte mi, že pokud se vás sejde víc, bude hned jednodušší v tom pokračovat. Protože ve dvou se to přece lépe táhne! :-)

jednoducha svacinka6

 • Suroviny:

  1 - 2 porce (záleží jak moc se chcete dělit)

  • 3 banány
  • 3 lžíce malin
  • 8-10 jahod
  • 1 lžička prášku acaí - nemusí být
 • Postup:
  1. Vše rozmixujeme dohromady a posypeme buď ovocem, které jsme použili, nebo tím, které mám zrovna po ruce.
  2. Malý TIP! Pokud všechny suroviny necháte zmrazit, můžete si vytvořit opravdu dokonalou zmrzlinu!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Snídaně a svačinky Naposledy změněno úterý, 3. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"