Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Jahodovo-sezamové rolky

Jahodovo-sezamové rolky

RAWMANIA
Recept
Rolky se sezamem a jahodovou příchutí.

Těchto si nadělejte do zásoby – zvlášť pokud máte přístup k domácím jahodám. Je to velmi chutný recept, který vás zasytí a zažene chutě na sladké. Můžete je plnit banány, hruškami nebo samotnými jahodami. Jsou zkrátka výborné s jakýmkoliv ovocem nebo raw krémem z avokáda či oříšků. Mějte tyto sušené svačinky po ruce, protože se hodí, když nemáte čas si nachystat něco čerstvého.

jahodova rolka3

Pokud máte rádi sezam, jahodové rolky vás velmi potěší. S kombinací jahod sezam velmi dobře vynikne a také vás trošku zasytí. Jestliže ale sezamu zrovna moc nefandíte, nahraďte jej třeba chia semínky, lněným semínkem nebo najemno pomletými oříšky. Nebo si usušte jen jahodové placičky!

jahodova rolka4

Než zamotáte sušené plátky do sebe, rozmyslete, zda si z nich nechcete udělat něco jiného. Třeba z nich vykrojte kolečka a navrstvěte na sebe jako lívance. Nebo vezměte vykrajovátka a tvořte si takové sezamové oplatky. Experimentujte! :-)

jahodova rolka13

Určitě vyzkoušejte tuto zdravou pochoutku. Myslím, že hlavně dětem udělá největší radost!

 • Suroviny:

  2 pláty

  • 300g čerstvých jahod
  • 1 banán
  • 1 šálek sezamu
 • Postup:
  1. Rozmixujeme jahody a banán dohromady na jemné pyré a přidáme sezam, který pouze jemně zamícháme do směsi. Tu pak rozdělíme na poloviny a každou půlku rovnoměrně rozetřeme na tác s nepřilnavou vložkou na tekuté suroviny.
  2. Dáme sušit tak na 8-10 hodin a až jsou pláty hotové, vše zarolujeme a zavážeme provázkem! :-)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Snídaně a svačinky Naposledy změněno úterý, 3. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Komentáře

Markéta Petrů Markéta Petrů09.06.2017 09:44
Naprosto geniální ;) Právě to jím k svačině a říkám si: "Nemůžeš toho sníst tolik, ono se to nezdá, je tam ale kýbl jahod.. tak poslední kousanec... ne, dobře, tak ještě jeden... Nech něco kolegům na ochutnání u oběda.... " Takže tak:)
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Barbora Karchová Barbora Karchová30.06.2017 20:17
Jéé, to naprosto znám! :) Děkuji a jsem ráda, že chutná :) B.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat

Odebírat inspirace a novinky