Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Datlové smoothie

Datlové smoothie

RAWMANIA
Recept
Jednoduchá kombinace čerstvých datlí a rostlinného mléka.

V regálech najdeme čerstvé datle sice v létě, ale i tak mi to přijde jako takový podzimní recept. Sama mám totiž víc chuť spíše na ovoce než sladké datle nebo ořechová mléka. Ale i když je to léto, může přijít období, kdy se ochladí a moje tělo mi dá vědět, že by přece chtělo něco hutnějšího. A jelikož nám teď počasí moc nepřeje (což já docela oceňuji), tak si říkám, že se teď hodí tento recept zveřejnit. Protože není nic lepšího než u tohoto smoothie koukat ven z okna na letní déšť :)

 datlove smoothie2

Ať vám recept chutná, jak v dešti, tak v suchu a pokud budete mít dostatečně kretivní náladu, nebojte se ho třeba přikořenit chai kořením nebo jinou chuťovkou :)

 • Suroviny:

  1 porce

  • 250ml kešu mléka - recept zde
  • 5 vypeckovaných čerstvých datlí
  • 1 lžička skořice
  • 1 lžička kakaa
 • Postup:
  1. Vše rozmixujeme a podáváme :)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno středa, 30. srpen 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"