Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Slaný karamel

Slaný karamel Doporučený

RAWMANIA
Recept
Domácí slaný „karamel“ v čokoládě.

Pokud chcete někoho ohromit a zároveň se vám opravdu nechce nic moc dělat, tohle je ten pravý recept, protože rozpustit čokoládu není zase taková věda a osolit rozmixované datle se dá taky lehce zvládnout. A přitom je to taková dokonalá souhra chutí, že z toho budete mít přímo gastronomický zážitek. Doporučuji udržovat karamel v mrazáku, protože datle ztuhnou a začnou mít tu správnou „táhlou“ (jestli mi rozumíte) karamelovou konzistenci. A zvlášť teď v jarních dnech se takové malé čokoládové osvěžení víc než hodí.

slany karamel1

Doporučuji udělat této karamelové čokolády víc a nechat si ji nalámanou v nějaké mističce, protože nejenže se hodí jen tak na zobání (nebo na sežrání – nazvěme to správnými slovy), ale vypadá úžasně třeba na vanilkové panna cottě, na čokoládových dortech a jiných dezertech. Takže pokud jste taky takový antitalent na zdobení dezertů jako já, tak stačí ledabyle položit kousek tohoto božího karamelu a hned vypadá dezert o něco profesionálněji. Vyzkoušeno, ověřeno. Tak šup na něj!

 • Suroviny:

  Libovolné množství

  • čokoláda – recept zde
  • datle (cca 100g)
  • sůl (cca čtvrt lžičky na dané množství datlí)
 • Postup:
  1. Vytvoříme si čokoládu podle receptu – klidně i dvakrát větší množství.
  2. Pokud máme výkonný mixér, rozmixujeme suché datle v mixéru na pastu a osolíme podle chuti. V případě, že váš mixér zrovna nevyniká výkonností, raději datle nakrájejte najemno a až následně osolte – opět podle chuti.
  3. Vezměte si jakoukoliv nádobku a nalijte do ní část čokolády. Nechte ji ztuhnout v lednici.
  4. Následne na čokoládu rozprostřete solené datle a opět přelijte čokoládou. Nechte karamelovou čokoládu ztuhnout v lednici nebo mrazáku (spíše tam) a pak nalámejte na kousky.
  5. Udržujeme v chladu a pokud si ji chceme nechat jen pro sebe, tak nejlépe pod zámkem :)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Vařený recept?:
  Ne
Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno neděle, 14. říjen 2018

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Komentáře

Soňa Soňa02.05.2017 11:39
Dobrý den,
jaký koupený strouhaný kokos jde použít na výrobu másla? Mám z Billy a z toho to nejde.
Potřebuji nějaký speciální? Mixér mám výkonný.
Děkuji za odpověď
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Tomáš Vlk Tomáš Vlk03.09.2017 00:05
Ahoj, používám při tvorbě RAW dobrot (třeba proteinové kuličky) datlovou pastu. Třeba to taky někomu usnadní práci jako mě :)
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat

Odebírat inspirace a novinky