Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Borůvkové sušenky

Borůvkové sušenky

RAWMANIA
Recept
Super sušenky na svačinu jen ze 3 ingrediencí.

 

Nemám ráda složité recepty a jak sami vidíte, spousta mých receptů je takových jednodušších. Sice ráda trávím volný čas v kuchyni a vymýšlím, co bych vytvořila, ale třeba nikdy mě nebavilo hrát si s marcipánem a tvořit z něj nějaké figurky. Jednou jsem zkoušela vytvořit něco hezkého z raw čokolády, ale asi na to nemám vlohy. Ale i tak doufám, že moje recepty nějak oceníte, i když nevypadají, že by měly zaplnit stránky gurmet časopisů.

boruvkove susenky3

Tento recept je (až na to sušení) jeden z nejjednodušších a nejrychlejších. Je to taková super svačina, když nevíte co by. Neobsahuje ořechy a je jen z ovoce a kokosu. I bez kokosu je můžete udělat, budou z nich takové malé placičky. :)

boruvkove susenky1

Sušenky dlouho vydrží a jsou výborné. Díky banánu vás trošku nakopnou energií a borůvky vás zbaví únavy a dodají spoustu antioxidantů. A kokos zase potěší chuťové pohárky. Vyzkoušejte a dejte vědět, jak chutnaly. Budu ráda, za každý komentář nebo třeba radu na vylepšení. :)

boruvkove susenky5

 • Suroviny:

  15-20 sušenek

  • 1 banán
  • 1 šálek borůvek
  • 7 lžic kokosu
 • Postup:
  1. Rozmixujeme borůvky s banánem. Zde záleží na vás, zda je rozmixujete dohladka nebo necháte nějaké kousky. Obě varianty budou mít své kouzlo.
  2. Pak do směsi přidáme kokos, promíchme a tvoříme malé placičky.
  3. Sušíme asi 8-10 hodin podle tloušťky sušenek.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno pondělí, 2. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"

Komentáře

Vera Vera04.02.2016 07:03
Barborko pouzila jsi mrazene boruvky nebo cerstve? Diky.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Barbora Karchová Barbora Karchová04.02.2016 11:03
Použila jsem čerstvé, ale z mražených to půjde určitě taky. Jen bych do nich pak přidala více kokosu, protože budou mražené víc tekuté :) B.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Katka19 Katka1925.10.2017 11:37
Na kolik stupňů prosím sušíte?
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Barbora Karchová Barbora Karchová25.10.2017 17:07
Suším na 45°C :)
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat