Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Raw pistáciové kuličky

Raw pistáciové kuličky

RAWMANIA
Recept
Lahodnou pistáciovou chuť doplňují dýňová semínka a vše je provoněno skořicí a kardamonem.

Občas obnovuji některé recepty novými fotografiemi, protože i sama se zdokonalují ve focení a chci, aby byly všechny fotky receptů ucelené a zkrátka…dokonalé. Takže jsem si nakoupila pistácie s tím, že recept na pistáciové máslo trochu vylepším, když zjistím, že sáček s pistáciemi už NĚKDO rozbalil a třtinu ujedl. A nebyl to být nikdo jiný než moje drahá polovička! Ale pro jeho krásné modré oči jsem mu to odpustila. :)

Nicméně na máslo jsem měla pistácií málo a tak jsem opět zaimprovizovala a vytvořila tyto pistáciové kuličky. Byly raz dva hotové a chuťově naprosto ohromné!! Dýňová semínka sedla k pistáciím nejen barvou, ale také chutí a směs koření už byla jen takovou třešničkou na dortu.

Pokud si necháte tyto raw kuličky chvíli naležet v lednici, chutě se tak lépe propojí, ale i kdybyste je nenechali naležet, i tak jsou tyto zelené kuličky výborné. Hodí se na svačinu nebo jako zákusek pro návštěvu – pokud se budete chtít dělit. Pokud byste je opravdu tvořily pro své hosty, doporučuji udělat i kuličky z lískových oříšků – recept zde.

Přeji spoustu krásných chvil s těmito raw kuličkami! :)

 • Suroviny:

  18 kuliček

  • půl šálku dýňových semínek
  • 1 šálek pistácií
  • 3 lžíce namočených datlí
  • 2 lžíce kokosového cukru

    - koupíte zde 

   – lze nahradit datlemi
  • 2 lžičky skořice
  • čtvrt lžičky kardamonu
 • Postup:
  1. Vše kromě datlí rozmixujeme na směs s malými kousky pistácií a dýňových semínek.
  2. Datle necháme namočené na pár hodin ve vodě (nebo přes noc).
  3. Po změknutí z nich vymačkáme veškerou vodu a přidáme k suché směsi.
  4. Vytvoříme těsto. Pokud by moc lepilo, přidejte více mouky z dýňových semínek (nebo jiných semínek).
  5. Vytvoříme kuličky a skladujeme v lednici!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno pondělí, 2. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky