Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Raw pistáciové kuličky

Raw pistáciové kuličky

RAWMANIA
Recept
Lahodnou pistáciovou chuť doplňují dýňová semínka a vše je provoněno skořicí a kardamonem.

Občas obnovuji některé recepty novými fotografiemi, protože i sama se zdokonalují ve focení a chci, aby byly všechny fotky receptů ucelené a zkrátka…dokonalé. Takže jsem si nakoupila pistácie s tím, že recept na pistáciové máslo trochu vylepším, když zjistím, že sáček s pistáciemi už NĚKDO rozbalil a třtinu ujedl. A nebyl to být nikdo jiný než moje drahá polovička! Ale pro jeho krásné modré oči jsem mu to odpustila. :)

Nicméně na máslo jsem měla pistácií málo a tak jsem opět zaimprovizovala a vytvořila tyto pistáciové kuličky. Byly raz dva hotové a chuťově naprosto ohromné!! Dýňová semínka sedla k pistáciím nejen barvou, ale také chutí a směs koření už byla jen takovou třešničkou na dortu.

Pokud si necháte tyto raw kuličky chvíli naležet v lednici, chutě se tak lépe propojí, ale i kdybyste je nenechali naležet, i tak jsou tyto zelené kuličky výborné. Hodí se na svačinu nebo jako zákusek pro návštěvu – pokud se budete chtít dělit. Pokud byste je opravdu tvořily pro své hosty, doporučuji udělat i kuličky z lískových oříšků – recept zde.

Přeji spoustu krásných chvil s těmito raw kuličkami! :)

 • Suroviny:

  18 kuliček

  • půl šálku dýňových semínek
  • 1 šálek pistácií
  • 3 lžíce namočených datlí
  • 2 lžíce kokosového cukru– lze nahradit datlemi
  • 2 lžičky skořice
  • čtvrt lžičky kardamonu
 • Postup:
  1. Vše kromě datlí rozmixujeme na směs s malými kousky pistácií a dýňových semínek.
  2. Datle necháme namočené na pár hodin ve vodě (nebo přes noc).
  3. Po změknutí z nich vymačkáme veškerou vodu a přidáme k suché směsi.
  4. Vytvoříme těsto. Pokud by moc lepilo, přidejte více mouky z dýňových semínek (nebo jiných semínek).
  5. Vytvoříme kuličky a skladujeme v lednici!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno pondělí, 2. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"