Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Višňová šťáva

Višňová šťáva Doporučený

RAWMANIA
Recept
Višňové recepty zkrátka stojí za to, nemyslíte?

Ne vždy mám chuť na ovocnou šťávu, jsem spíše smoothie lady, ale když už to na mě přijde, potřebuji něco dokonalého a hlavně něco, po čem bych se mohla utlouct. Višně používám v dezertech, smoothies a dalších receptech, protože mi přijde, že každé jídlo neobyčejně oživí. Proto jsem neváhala a přidala jsem je i do této šťávy. Můžete použít jak mražené, tak samozřejmě i čerstvé – pokud máte. Ale jelikož tento recept tvořím na začátku jara, použila jsem mražené. Nebojte se mraženého ovoce, vykouzlí vám spoustu nových receptů, i když ještě není ovocná sezóna :)

visnova stava2

Bylo načase zjistit, proč višně tak miluju. Jakmile se zasoustředíte na to, po čem vaše tělo touží a jaké účinky daná potravina má, odpovíte si na mnoho otázek. Na podobném principu funguje i aromaterapie. Co vám voní, to si dopřejte, co nevoní, tomu zamávejte. Plody obsahují spoustu minerálů a živin a v léčitelství se využívají po dlouhá léta. Mají pročišťující a odvodňující účinky. Příznivě působí na problémy s krvetvorbou a mají protizánětlivé účinky. Dokážou skvěle bojovat s horečkou a udržují kosti a zuby v dobrém stavu. Dále pozitivně působí na artritidu a mají mírně projímavé a detoxikační účinky. Jelikož je období detoxikace a jaro nám dává dostatečně najevo, že bychom mohli pro své tělo zase něco udělat, doporučuji si dopřát alespoň jednou denně ovocnou či zelenou šťávu a dostatek ovoce a zeleniny. Nemusíte to samozřejmě přehánět, jezte tak, jak to cítíte. Ale není už načase opustit zimní hřejivá jídla a pustit se do něčeho svěžího a pročišťujícího? Třeba do této skvělé šťávy, na kterou se budete – slibuji – ohromně těšit ♥

 • Suroviny:

  1 porce

  • 1 jablko
  • polovina okurky
  • 2 pomeranče
  • necelý šálek višní
  • 200ml vody
 • Postup:
  1. Odšťavníme jablko, okurku a pomeranče a šťávu nalijeme do mixéru.
  2. Následně přisypeme višně a přilijeme vodu (podle chuti) a vše rozmixujeme.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno neděle, 12. březen 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"

Komentáře

Gabriela Gabriela12.03.2017 18:43
Barborko, je prosim rozdíl zda suroviny odšťavním nebo z nich udělám smoothie?
Dekuji Gabča:)
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Barbora Karchová Barbora Karchová29.03.2017 09:00
Ahoj Gabčo, odšťavnila bych minimálně okurku a jablko, protože do mixování se spíše hodí jejich šťáva než celý plod. Samozřejmě se vše může rozmixovat, ale smoothie nemusí mít správnou hustotu a vláknina z okurky by ve smoothie taky nemusela úplně dobře chutnat. Nicméně za zkoušku nic nedáš :) B.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat