Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Dezert s mandlovou drobenkou

Dezert s mandlovou drobenkou Doporučený

RAWMANIA
Recept
Někdy stačí k dokonalosti opravdu málo – třeba 3 ingredience.

Je podzim, začíná být pořádná kosa a já začínám mít takové zvláštní chutě. V prvé řadě si moje tělo zvyká na nižší teploty a od banánových smoothies přecházím k pomerančovým a grepovým šťávám. Je třeba posílit imunitu a tak si tělo žádá pořádnou dávku vitaminu C. V chladné večery si i ráda uvařím zeleninový vývar a moje ráno zase začíná zelenými nápoji z mladé pšenice, moringy a macy. Když se mění počasí, mění se i váš jídelníček. Nebuďte na sebe příliš přísní, objevujte to, na co máte chuť a čím se chce vaše tělo zásobovat. Pěkně pomalu, ale jistě. Hlavně zapomeňte na všechna pravidla a moudra, které jste všude vyčetli. Nikdo vám nedá návod na to, jak správně jíst – musíte si ho najít sami v sobě.

dezert s mandlovym drobenim3

V rámci mého podzimního hledání chutí mě ale občas přepadne šílená touha po něčem sladkém a hutném. A protože své recepty čím dál zjednodušuji a nemám ráda nijak velké složitosti, je vtipné zpětně pozorovat to, jak málo jsem toho vlastně do receptu použila. Zajímalo by mě, kam až to půjde. Ale nebojte, nemyslím si, že tu jednou budou dezerty jen z jedné suroviny. To by byla nuda..

dezert s mandlovym drobenim1

Tento dezert je jemný, jednoduchý, sladký, má zkrátka vše, co by měl špičkový dezert mít – podle mě. Krém chutná přesně jako známé sladké kondenzované mléko a drobenku jsem si vesele drobila do pusy i samotnou. Až budu chtít svými recepty někoho uchvátit, tento recept (plus recept na kešu sýr a rajčatové krekry) jistě na mém seznamu nebude chybět. Doufám, že vám bude recept chutnat a co nejdříve ho vyzkoušíte :)

Tvořte s láskou!

 • Suroviny:

  1 porce

  Krém

  Drobenka

  • půl šálku mandlí
  • půl šálku kešu oříšků

    - koupíte zde 

  • 2-3 lžíce kokosového cukru

    - koupíte zde 

 • Postup:
  1. Na krém rozmixujeme vše dohromady, dokud nevznikne hladká konzistence. Můžete přidat čtvrt šálku vody, případně více. Vytvořte si pro vás požadovanou konzistenci. Krém následně udržujte v lednici po dobu max. jednoho týdne.
  2. Na drobenku také rozmixujte vše dohromady a mixujte tak dlouho, dokud ořechy nepustí olej a směs se nespojí. Pak nechte drobenku ztuhnout na půl hodinky v lednici.
  3. Nakonec krém nalijte do misky, posypte drobenkou a podávejte :)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Zákusky Naposledy změněno neděle, 1. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Komentáře

Gabriela Gabriela 10.02.2017 20:46
Barunko, nedivím se, že tato geniální záležitost nebude chybět na seznamu uchvatných receptů, kterými budete chtít seznámit ostatní s raw stravou. Geniální je proto, že opravdu stačí jen tři ingredience k tomu, aby tento dezert byl naprostou lahůdkou. Už dlouho jsem nic tak dobrého a jednoduchého nejedla. :-)
Protože dělám často i kokosové mléko, tak mám hodně kokosové mouky ( je mi líto tu sušinu po okapání vyhodit :-)), kterou schovávám na horší časy :-) a hledám její následné využití. A využití jsem našla i u tohodle receptíku. Přidala jsem kokosovou mouku do rozmixovaných kešu a musím říct, že na vyjímečnosti tomu neubrala :-).
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Barbora Karchová Barbora Karchová12.02.2017 16:33
Děkuji za milý komentář a za tip! Jsem moc ráda, že dezert chutnal a že jste si ho navíc trošku obměnila podle svého :) Určitě se sama inspiruji :) B.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat

Odebírat inspirace a novinky