Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Čoko-avokádové řezy

Čoko-avokádové řezy

RAWMANIA
Recept
Jednoduchá rychlovka bez ořechů.

Často se ke mně dostane informace, že je někdo alergický na kešu nebo na ořechy celkově. Alergie na ořechy je v syrové stravě dost komplikovaná záležitost, ale dá se s ní bojovat. V korpusech můžete ořechy nahrazovat semínky – chuťově jsou nejvíce neutrální slunečnice. Ale je možné si hrát i s dýňovými semínky nebo třeba se sezamem.

coko avokadove rezy3

Vytvořit krémy bez ořechů je také možné. Kešu se dají perfektně nahradit avokádem, které má neutrální chuť a zároveň dodává krému tu správnou hustotu. Nebo se mohou krémy tvořit pouze z ovoce, jen je třeba je pořádně zpevnit – a to kokosovým olejem. U těchto krémů musíte počítat s tím, že kokosového oleje je třeba použít alespoň 2x tak více. Nebojte se, že by byl krém příliš tučný. Ve výsledku to vyjde nastejno, protože v klasických krémech jsou zase nejčastěji kešu oříšky, které jsou tučné samy o sobě.

coko avokadove rezy1

Takže nevěšte hlavu, jde to i bez ořechů. Jen to chce trošku trpělivosti a kreativity. Po čase si zvyknete, které suroviny používat a jakými se dá co nahrazovat. Jen je to opět něco nového a je třeba to trošku prozkoumat, než budete profíci. Věřte si, protože to za to opravdu stojí. Výborným letním dezertem je třeba tento recept :)

 • Suroviny:

  5-6 kousků

  Korpus

  • 1 šálek slunečnicových semínek
  • 1 lžíce kakaa

    - koupíte zde 

  • 1 lžička skořice
  • půl šálku datlí

  Krém

  • 2 avokáda
  • 2 lžíce kakaa

    - koupíte zde 

  • 4-6 lžic kokosového cukru (nebo medu, datlí či jiného sladidla)

    - koupíte zde 

  • 2 lžíce kokosového oleje

    - koupíte zde 

  Zdobení

 • Postup:
  1. Na korpus vhodíme vše do mixéru a chvíli mixujeme, dokud se hmota nespojí a nevytvoří těsto, které následně vtlačíme do formy.
  2. Pokud nemáte výkonnější mixér, rozmixujte zvlášť suché suroviny a zvlášť datle a pak obě směsi smíchejte dohromady ručně.
  3. Na krém rozmixujeme vše dohladka a naléváme na korpus. Ten necháme ztuhnout v lednici nebo mrazáku a následně ozdobíme čokoládou.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Zákusky Naposledy změněno neděle, 1. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky