Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Třešňové košíčky

Třešňové košíčky

RAWMANIA
Recept
Už jste někdy ochutnali raw "zavařené" třešně?

K tomuto receptu jsem využila pár "zavařených" (nebo-li zavřených) třešní, o kterých mi přátelé řekli, že jsou raw, bez cukru, konzervantů apod. Nevěřila jsem, dokud jsem je neviděla a neochutnala. To tajemství, jak „zavařovat“, je v tom, že se nepoškozené ovoce pouze vloží do čisté zavařovací sklenice a ta se uzavře. A to je vše. Tuto zavařovačku pak uchováváme na tmavých místech a to je celá věda :)

Tyto třešně byly takto skladované skoro rok, jejich chuť byla samozřejmě kyselá, ale čekala jsem, že to bude horší. I přes to si ale uchovaly svou ovocnou chuť a jejich kyselost nám nakonec vůbec nevadila a dokonce nám i zachutnala. Nicméně, sama bych je otevřela mnohem dřív, ale je dobré vědět, že i po roce jsou takto chutné. :)

Recept je jednoduchý, na korpusu není nic těžkého a krém je rychlý a díky třešním pěkně zbarvený. Použila jsem mražené třešně, protože čerstvé jsem zrovna neměla po ruce a ty „zavařené“ mi posloužily jen na ozdobu, ale i tak byl krém výborný. :)

Pokud máte rádi ty ovocnější krémy, tento určitě vyzkoušejte!

 • Suroviny:

  8 košíčků

  Korpus

  • 200g mandlí
  • 4 lžíce kokosu
  • necelý šálek datlí - namočených přes noc

  Krém

  • 1 šálek kešu oříšků - namočených
  • 1 šálek třešní - mražených nebo čerstvých
  • 2 lžíce kokosového cukru - nebo jiného sladidla
  • 3 lžíce kokosového oleje
 • Postup:
  1. Mandle rozmixujeme na jemnou moučku.
  2. Přidáme kokos a namočené a přecezené datle.
  3. Vytvoříme těsto, ze kterých tvoříme košíčky – pomocí formiček nebo ručně a dáme ztuhnout.
  4. Na krém rozmixujeme vše dohromady, dosladíme a plníme jím košíčky.
  5. Necháme vše ztuhnout na 2-3 hodinky v lednici.
  6. Ozdobíme zavařenými třešněmi a podáváme.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Zákusky Naposledy změněno pondělí, 2. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"