Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Třešňové košíčky

Třešňové košíčky

RAWMANIA
Recept
Už jste někdy ochutnali raw "zavařené" třešně?

K tomuto receptu jsem využila pár "zavařených" (nebo-li zavřených) třešní, o kterých mi přátelé řekli, že jsou raw, bez cukru, konzervantů apod. Nevěřila jsem, dokud jsem je neviděla a neochutnala. To tajemství, jak „zavařovat“, je v tom, že se nepoškozené ovoce pouze vloží do čisté zavařovací sklenice a ta se uzavře. A to je vše. Tuto zavařovačku pak uchováváme na tmavých místech a to je celá věda :)

Tyto třešně byly takto skladované skoro rok, jejich chuť byla samozřejmě kyselá, ale čekala jsem, že to bude horší. I přes to si ale uchovaly svou ovocnou chuť a jejich kyselost nám nakonec vůbec nevadila a dokonce nám i zachutnala. Nicméně, sama bych je otevřela mnohem dřív, ale je dobré vědět, že i po roce jsou takto chutné. :)

Recept je jednoduchý, na korpusu není nic těžkého a krém je rychlý a díky třešním pěkně zbarvený. Použila jsem mražené třešně, protože čerstvé jsem zrovna neměla po ruce a ty „zavařené“ mi posloužily jen na ozdobu, ale i tak byl krém výborný. :)

Pokud máte rádi ty ovocnější krémy, tento určitě vyzkoušejte!

 • Suroviny:

  8 košíčků

  Korpus

  • 200g mandlí
  • 4 lžíce kokosu
  • necelý šálek datlí - namočených přes noc

  Krém

  • 1 šálek kešu oříšků - namočených

    - koupíte zde 

  • 1 šálek třešní - mražených nebo čerstvých
  • 2 lžíce kokosového cukru - nebo jiného sladidla

    - koupíte zde 

  • 3 lžíce kokosového oleje

    - koupíte zde 

 • Postup:
  1. Mandle rozmixujeme na jemnou moučku.
  2. Přidáme kokos a namočené a přecezené datle.
  3. Vytvoříme těsto, ze kterých tvoříme košíčky – pomocí formiček nebo ručně a dáme ztuhnout.
  4. Na krém rozmixujeme vše dohromady, dosladíme a plníme jím košíčky.
  5. Necháme vše ztuhnout na 2-3 hodinky v lednici.
  6. Ozdobíme zavařenými třešněmi a podáváme.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Zákusky Naposledy změněno pondělí, 2. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky