Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Zrající sýr

Zrající sýr

RAWMANIA
Recept
Zrající sýr v syrové stravě - delikatesa!

Když jsem poprvé tvořila tento sýr, byla jsem trochu na pochybách. Ale udělala jsem ho málo a řekla jsem si, že to vyzkouším. Dva týdny jsem čekala na závěr! Bylo to hrozné, pro mě je to moc dlouhá doba, abych zjistila, jestli se mi recept povedl nebo ne. Každopádně jsem trpělivě vyčekávala a každým dnem jsem čuchala v ledničce tu skvělou vůni. Sýr byl božský. Snědly jsme ho na posezení a už jsem dělala další! 

Jak jsem sýry v normální stravě nikdy nemusela, za syrova je miluju! Tento je lehce nakyslý a konzistenci sice nemá tak hladkou, ale to se časem vychytá:) Je plný oříšků a díky tomu velmi výživný (plno bílkovin a zdravých tuků).

zrajici syr3

Další recept, který patří k mým NEJ. V syrové stravě nám opravdu nic nechybí a ještě se nestalo, že by nám něco nechutnalo. Když jsme byli vegani, vařila jsem neustále to samé, jelikož jsem snažila vařit bez tuku. Teď ničím nešetřím, všechno má plnou chuť a hrozně si každé jídlo vychutnáváme. 

zrajici syr5

Takže pokud nemáte zkušenosti se syrovými sýry, chcete vyzkoušet něco OPRAVDU DOBRÉHO a zdravého nebo nevěříte, že zrající sýr z ořechů může být tak vynikající. Do toho - příprava zabere chviličku a po dvou týdnech mi řekněte závěr. 

 • Suroviny:

  1 menší bochníček

  • 1 šálek oříšků (já použila lískové a para)
  • 2 stroužky česneku
  • čtvrt šálku sušených rajčat
  • 2 lžíce olivového oleje
  • 2-3 lžíce citronové šťávy
  • půl šálku vody - možná více
  • sůl, pepř
 • Postup:
  1. Vše rozmixujeme v mixéru a pomalu přidáváme vodu, pokud je potřeba. Celou směs necháme přes plátno odkapat - přes noc.
  2. Hmotu, ze které odkapala voda, dáme druhý den do skleněné mísy nebo sklenice.
  3. Necháme sýr dva týdny v lednici zrát a na závěr obalíme v provesnálském koření.
  4. Sýr je na světě!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Pomazánky a sýry Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"

Komentáře

laura laura24.04.2020 14:45
dobrý den, je možné sýr připravit z kešu oříšků?
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat