Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Zrající sýr

Zrající sýr

RAWMANIA
Recept
Zrající sýr v syrové stravě - delikatesa!

Když jsem poprvé tvořila tento sýr, byla jsem trochu na pochybách. Ale udělala jsem ho málo a řekla jsem si, že to vyzkouším. Dva týdny jsem čekala na závěr! Bylo to hrozné, pro mě je to moc dlouhá doba, abych zjistila, jestli se mi recept povedl nebo ne. Každopádně jsem trpělivě vyčekávala a každým dnem jsem čuchala v ledničce tu skvělou vůni. Sýr byl božský. Snědly jsme ho na posezení a už jsem dělala další! 

Jak jsem sýry v normální stravě nikdy nemusela, za syrova je miluju! Tento je lehce nakyslý a konzistenci sice nemá tak hladkou, ale to se časem vychytá:) Je plný oříšků a díky tomu velmi výživný (plno bílkovin a zdravých tuků).

zrajici syr3

Další recept, který patří k mým NEJ. V syrové stravě nám opravdu nic nechybí a ještě se nestalo, že by nám něco nechutnalo. Když jsme byli vegani, vařila jsem neustále to samé, jelikož jsem snažila vařit bez tuku. Teď ničím nešetřím, všechno má plnou chuť a hrozně si každé jídlo vychutnáváme. 

zrajici syr5

Takže pokud nemáte zkušenosti se syrovými sýry, chcete vyzkoušet něco OPRAVDU DOBRÉHO a zdravého nebo nevěříte, že zrající sýr z ořechů může být tak vynikající. Do toho - příprava zabere chviličku a po dvou týdnech mi řekněte závěr. 

 • Suroviny:

  1 menší bochníček

  • 1 šálek oříšků (já použila lískové a para)
  • 2 stroužky česneku
  • čtvrt šálku sušených rajčat
  • 2 lžíce olivového oleje
  • 2-3 lžíce citronové šťávy
  • půl šálku vody - možná více
  • sůl

    - koupíte zde 

   , pepř
 • Postup:
  1. Vše rozmixujeme v mixéru a pomalu přidáváme vodu, pokud je potřeba. Celou směs necháme přes plátno odkapat - přes noc.
  2. Hmotu, ze které odkapala voda, dáme druhý den do skleněné mísy nebo sklenice.
  3. Necháme sýr dva týdny v lednici zrát a na závěr obalíme v provesnálském koření.
  4. Sýr je na světě!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Pomazánky a sýry Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Komentáře

laura laura24.04.2020 14:45
dobrý den, je možné sýr připravit z kešu oříšků?
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat

Odebírat inspirace a novinky