Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Rajčatová polévka

Rajčatová polévka

RAWMANIA
Recept
Jednoduchá, výborná a z dostupných ingrediencí.

Jelikož jsem nikdy moc nebyla na raw polévky, tak když už nějakou udělám, musí být perfektní. Ne moc kořeněná, ne moc složitá. Aby hezky voněla a hlavně chutnala. A protože jsem rajčatovou polévku ještě nedělala a momentálně se blíží sezóna domácích rajčat, nemohla jsem odolat a musela jsem nějakou tu polévku vyzkoušet. A věřte mi, že se opravdu povedla!

rajcatova polevka5

Základem jsou samozřejmě rajčata a dále avokádo. To je vše, pak už se jen přidávají bylinky a trochu soli. Ani ji moc nekořením, nechávám ji takto jednoduchou. Ale klidně si ji můžete obohatit o kmín, provensálské koření nebo jiné sušené bylinky. Zaexperimentujte si a vyzkoušejte vše, co vás napadne, ať víte, co vám nejvíce chutná. :)

rajcatova polevka3

Na tuto polévku nepotřebujete ani moc výkonný mixér, jsem si jistá, že obyčejný tyčový ji zvládne taky. Jen pak musíte počítat s tím, že polévka nemusí být tak krémová nebo v ní budou kousky bazalky nebo petrželky, ale myslím, že to zase až tak nevadí.

rajcatova polevka1

Doufám, že bude chutnat, mně chutnala moc!

 • Suroviny:

  1 porce

  • 2 rajčata
  • hrst petrželky
  • hrst bazalky
  • půl avokáda
  • 4 datle
  • 4 sušená rajčata
  • 1 jarní cibulka
  • sůl
  • 1 šálek vody
 • Postup:
  1. Vše rozmixujeme dohladka a zdobíme bylinkami, kousky sušených rajčat nebo kapkami olivového oleje :)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Polévky Naposledy změněno neděle, 1. leden 2017
Více z této kategorie:

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"