Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Zelené potěšení

Zelené potěšení

RAWMANIA
Recept
Skvělý způsob, jak se ráno "nastartovat"!

No kdo nemiluje kaki ovoce? Myslím, že každému může přijít na chuť. Navíc svou sladkou chutí se dá kombinovat s ostatním stejně tak, jako banán. Je zdravé, má spoustu živin (vitamin A a C) a skvěle chutná!

zelene poteseni2

A protože ráno je třeba opravdu hodně energie, abychom do toho chladného počasí vůbec s radostí vstali, musíme se nadopovat pořádnou dávkou živin a energie. Což tohle smoothie má. Obsahuje banán, kaki, goji a špenát. Čtyři potraviny velmi bohaté na živiny a svou sladkou chutí dodávají spoustu cukru, který je třeba pro naše správné nastartování!

zelene poteseni6

Banán je skvělým doplňkem při cvičení, kdy je vynaložená energie co největší. Pomáhá odstraňovat únavu a zklidnit nervy – co si budeme povídat, já když ráno vstanu do takového zamračeného a skoro mrazivého počasí, dobrá nálada mě automaticky přejde. Banány by nás měly efektivně nakopnout :-)

zelene poteseni7

Kaki je bohaté na vitamin C, díky kterému se stává silným bojovníkem proti nemocem a chrání a posiluje náš imunitní systém. Také zmírňuje únavu a stres a dokonce i nervozitu. Kaki obsahuje až 20% přírodního cukru a velký podíl vody, díky tomu dodává energii a hydratuje naše tělo. Mimochodem včera jsem dělala výborný pudink z kaki ovoce s banány a chia semínky - božská kombinace - recept zde!

zelene poteseni1

Goji jsou velmi šikovné. Odstraňují bolest hlavy a zlepšují paměť. Pomáhají proti kožním nemocem nebo astmatu a také pročišťují naše tělo. Zvyšují obranyschopnost organismu, což je potřeba, když z teplé postele vyjdeme do tak chladného počasí.

zelene poteseni12

A nakonec špenát. Chrání před volnými radikály a je velmi cenným antioxidantem. Díky jeho zelené barvě obsahuje velké množství chlorofylu, který velmi příznivě působí na celé naše tělo. Má hojivé účinky, přispívá k správnému rozproudění krve a chrání před rakovinovými buňkami. Špenát opět zklidňuje nervovou soustavu a posiluje imunitní systém. Zlepšuje vzhled pokožky, vlasů a nehtů a odvodňuje tělo! Špenát ráda přidávám do koktejlů a v kombinaci s kokosovým mlékem chutná božsky - recept na naše nejoblíbenější smoothie zde!

zelene poteseni4

Zkrátka, tohle je smoothie plné živin, proto si ho nenechte ujít, protože je moc dobré a pořádně vás zasytí. Smoothie ráno snídáme nejraději, pokud jste také takoví nadšenci jako my, navštivte naši kategorii raw smoothies a jiných nápojů zde!

 • Suroviny:

  2 porce

  • 3 banány
  • 2 kaki
  • 4 lžičky goji

    - koupíte zde 

  • 1 vrchovatý šálek špenátu
  • voda – dle potřeby
 • Postup:
  1. Vše rozmixujeme a přidáváme vodu do požadované hustoty.
  2. Mixuje tak dlouho, dokud nebude smoothie zcela jemné! Nechte si chutnat!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky