Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
RAW koňak

RAW koňak

RAWMANIA
Recept
Kořeněné mandlové mléko s pekanovými ořechy a datlemi!

Řeknu vám, fotky sice nejsou tak skvělé, jak bych si představovala, ale chuť je NEPŘEKONATELNÁ! Rozmixované pekanové ořechy s datlemi, vanilkou, skořicí a kardamomem. Věřte mi, že lepší chuť nenajdete a proto jsem tomu dala název koňak!

raw konak2

Koňak si můžete ohřát a věřím, že bude kouzelný. Díky datlím a pekanům si udrží hustotu a po rozmixování vznikne nádherná pěna!

raw konak4

Jako Vánoční (momentálně předvánoční) nápoj je tento koňak jako dělaný. Chuť skořice, vanilky a kardamomu ve vás vyvolá skvostný pocit pohody a klidu. Docela mi to připomnělo i Vánoční časy, ale kdo ví, možná to způsobily ty cukrovinky, které se začínají objevovat v supermarketech.

Zkrátka pokud i vás začíná štvát přicházející zima, chybějící ovoce a chcete se zahřát něčím syrovým a velmi dobrým – vyzkoušejte!! A co si dát k nim? Třbea skořicové brownies (recept), čokoládovou roládu s banánem (recept) nebo tyto skvělé sušenky z banánu a kakaa (recept).

 • Suroviny:

  1 porce

  • necelý šálek mandlového mléka - recept zde
  • 4 datle
  • 4 pekanové ořechy (nebo vlašské)
  • 2 lžičky drcených kakaových bobů
  • čtvrt lžičky kardamomu
  • půl lžičky skořice
  • dužina z poloviny vanilkového lusku
 • Postup:
  1. Vše rozmixujeme pečlivě dohromady. Snažíme se dosáhnout úplně jemné konzistence!
  2. A podáváme :-)
  3. TIP: pokud by vám mandlové mléko nevyhovovalo a chtěli byste jiné, inspirujte se zde!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"