Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

RAW koňak

RAW koňak

RAWMANIA
Recept
Kořeněné mandlové mléko s pekanovými ořechy a datlemi!

Řeknu vám, fotky sice nejsou tak skvělé, jak bych si představovala, ale chuť je NEPŘEKONATELNÁ! Rozmixované pekanové ořechy s datlemi, vanilkou, skořicí a kardamomem. Věřte mi, že lepší chuť nenajdete a proto jsem tomu dala název koňak!

raw konak2

Koňak si můžete ohřát a věřím, že bude kouzelný. Díky datlím a pekanům si udrží hustotu a po rozmixování vznikne nádherná pěna!

raw konak4

Jako Vánoční (momentálně předvánoční) nápoj je tento koňak jako dělaný. Chuť skořice, vanilky a kardamomu ve vás vyvolá skvostný pocit pohody a klidu. Docela mi to připomnělo i Vánoční časy, ale kdo ví, možná to způsobily ty cukrovinky, které se začínají objevovat v supermarketech.

Zkrátka pokud i vás začíná štvát přicházející zima, chybějící ovoce a chcete se zahřát něčím syrovým a velmi dobrým – vyzkoušejte!! A co si dát k nim? Třbea skořicové brownies (recept), čokoládovou roládu s banánem (recept) nebo tyto skvělé sušenky z banánu a kakaa (recept).

 • Suroviny:

  1 porce

  • necelý šálek mandlového mléka - recept zde
  • 4 datle
  • 4 pekanové ořechy (nebo vlašské)
  • 2 lžičky drcených kakaových bobů

    - koupíte zde 

  • čtvrt lžičky kardamomu
  • půl lžičky skořice
  • dužina z poloviny vanilkového lusku
 • Postup:
  1. Vše rozmixujeme pečlivě dohromady. Snažíme se dosáhnout úplně jemné konzistence!
  2. A podáváme :-)
  3. TIP: pokud by vám mandlové mléko nevyhovovalo a chtěli byste jiné, inspirujte se zde!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky