Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Domácí proteinové kakao

Domácí proteinové kakao

RAWMANIA
Recept
Výborný proteinový nápoj, který plně nahradí kakao.

Komu nechutná kakao. Já si vzpomínám na svoje dětství, kdy jsem dostávala pravidelně na snídani piškoty a kakajíčko. Samozřejmě, to naše rodina ještě nevěděla nic o zdravé stravě. Jelikož jsem byla vybíravá, nechtěla jsem zeleninu a jedla jen sladké, docela se divím, že jsem dopadla tak dobře – a to "jen" s atopickým ekzémem a oslabenou imunitou. Díky syrové stravě je ekzém vyléčen a imunita posílená. Každopádně chuť na kakao občas přijde a tento recept vám ho nejen plně nahradí, ale také dodá plno živin díky konopnému proteinu.

proteinove kakao7

Konopný protein je velmi bohatý na kvalitní bílkoviny. Proto je vhodné ho pít během nebo po cvičení, aby svalová hmota dostala dostatečný příjem správných bílkovin. Obsahuje vysoký podíl antioxidantů a ideální poměr omega-6 a omega-3 mastných kyselin. Také je bohatý na vlákninu, která zajistí pocit sytosti. Konopný protein se může pyšnit řadou minerálů, a to sodíkem, hořčíkem, železem, fosforem nebo vápníkem. Také napomáhá detoxikaci těla a je velice dobře stravitelný.

proteinove kakao4

Zkrátka je to taková bomba plná živin. Další recept s konopným proteinem najdete zde! Pokud byste měli v receptu jiné mléko, inspirujte se našimi tipy – zde :-)

proteinove kakao2

Zkrátka po ochutnání z tohoto receptu budete určitě stejně nadšení jako já. Na nic nečekejte a vyzkoušejte ho! Šup, šup! :-)

  • Suroviny:

    1 porce (300ml)

  • Postup:
    1. Vše rozmixujeme a podáváme! Výborná záležitost!!
  • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
  • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"