Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Domácí proteinové kakao

Domácí proteinové kakao

RAWMANIA
Recept
Výborný proteinový nápoj, který plně nahradí kakao.

Komu nechutná kakao. Já si vzpomínám na svoje dětství, kdy jsem dostávala pravidelně na snídani piškoty a kakajíčko. Samozřejmě, to naše rodina ještě nevěděla nic o zdravé stravě. Jelikož jsem byla vybíravá, nechtěla jsem zeleninu a jedla jen sladké, docela se divím, že jsem dopadla tak dobře – a to "jen" s atopickým ekzémem a oslabenou imunitou. Díky syrové stravě je ekzém vyléčen a imunita posílená. Každopádně chuť na kakao občas přijde a tento recept vám ho nejen plně nahradí, ale také dodá plno živin díky konopnému proteinu.

proteinove kakao7

Konopný protein je velmi bohatý na kvalitní bílkoviny. Proto je vhodné ho pít během nebo po cvičení, aby svalová hmota dostala dostatečný příjem správných bílkovin. Obsahuje vysoký podíl antioxidantů a ideální poměr omega-6 a omega-3 mastných kyselin. Také je bohatý na vlákninu, která zajistí pocit sytosti. Konopný protein se může pyšnit řadou minerálů, a to sodíkem, hořčíkem, železem, fosforem nebo vápníkem. Také napomáhá detoxikaci těla a je velice dobře stravitelný.

proteinove kakao4

Zkrátka je to taková bomba plná živin. Další recept s konopným proteinem najdete zde! Pokud byste měli v receptu jiné mléko, inspirujte se našimi tipy – zde :-)

proteinove kakao2

Zkrátka po ochutnání z tohoto receptu budete určitě stejně nadšení jako já. Na nic nečekejte a vyzkoušejte ho! Šup, šup! :-)

  • Suroviny:

    1 porce (300ml)

  • Postup:
    1. Vše rozmixujeme a podáváme! Výborná záležitost!!
  • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky