Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Popcorn s příchutí kari

Popcorn s příchutí kari

RAWMANIA
Recept
Úžasné zobání s ostrou kari příchutí!

Vůně kari ve mně vyvolává potřebu odjet do Thajska či jiné země. Mám tu vůni natolik ráda, že kari přidávám i do salátů, kořeněných oříšků (recept zde) nebo do jiného jídla.

popcorn kari2

Samozřejmě pokud tomuto koření zrovna nefandíte, můžete do květákového popcornu přidat jiné. Například papriku, bylinky nebo ho nechat jen s lahůdkovým droždím. To už záleží na vás. Neustále připomínám, ať jste kreativní a upravujete si recepty podle svého. Je fajn najít své chutě a vytvářet díky tomu skvělé recepty, které vám navíc chutnají.

popcorn kari7

Tento recept je neuvěřitelně rychlý. Když si vzpomenu, kolik času vzalo chystání jídla na nějakou oslavu, pomalu ani nerozumím tomu, proč mě tyto recepty nikdy nenapadly. Dnes stačí nakrájet zeleninku, rozmixovat pomazánky, naložit oříšky a tento popcorn na kari a hotovka. A pak, že syrová strava bere hodně času. Tak jednoduchá jídla a přitom dokážou ohromit každého ne/vitariána. Další mňamky na stůl najdete zde! Pokud vás láká vůně kari, vyzkoušejte tento recept. Určitě nebudete litovat!

 • Suroviny:

  1 miska

  • 1-2 lžičky oleje (jakýkoliv váš oblíbený)
  • 2 lžíce lahůdkového droždí
  • půl lžičky soli - podle chuti
  • půl lžičky kurkumy
  • půl lžičky kari
  • špetka kajenského pepře
  • 2 růžičky květáku - omytého
 • Postup:
  1. Květák naporcujeme tak, aby se nám oddělily jednotlivé růžičky (já je postupně oddělovala nožem) a dáme do misky.
  2. Přidáme olej a promícháme.
  3. Pak přidáváme ostatní koření a rukou vše promícháváme tak, aby byla směs všude.
  4. Ochutnáme, dosolíme, dokořeníme a dáme naležet na půl hodinky do lednice!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Něco na zub Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"