Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Popcorn s příchutí kari

Popcorn s příchutí kari

RAWMANIA
Recept
Úžasné zobání s ostrou kari příchutí!

Vůně kari ve mně vyvolává potřebu odjet do Thajska či jiné země. Mám tu vůni natolik ráda, že kari přidávám i do salátů, kořeněných oříšků (recept zde) nebo do jiného jídla.

popcorn kari2

Samozřejmě pokud tomuto koření zrovna nefandíte, můžete do květákového popcornu přidat jiné. Například papriku, bylinky nebo ho nechat jen s lahůdkovým droždím. To už záleží na vás. Neustále připomínám, ať jste kreativní a upravujete si recepty podle svého. Je fajn najít své chutě a vytvářet díky tomu skvělé recepty, které vám navíc chutnají.

popcorn kari7

Tento recept je neuvěřitelně rychlý. Když si vzpomenu, kolik času vzalo chystání jídla na nějakou oslavu, pomalu ani nerozumím tomu, proč mě tyto recepty nikdy nenapadly. Dnes stačí nakrájet zeleninku, rozmixovat pomazánky, naložit oříšky a tento popcorn na kari a hotovka. A pak, že syrová strava bere hodně času. Tak jednoduchá jídla a přitom dokážou ohromit každého ne/vitariána. Další mňamky na stůl najdete zde! Pokud vás láká vůně kari, vyzkoušejte tento recept. Určitě nebudete litovat!

 • Suroviny:

  1 miska

  • 1-2 lžičky oleje (jakýkoliv váš oblíbený)
  • 2 lžíce lahůdkového droždí

    - koupíte zde 

  • půl lžičky soli - podle chuti

    - koupíte zde 

  • půl lžičky kurkumy
  • půl lžičky kari
  • špetka kajenského pepře
  • 2 růžičky květáku - omytého
 • Postup:
  1. Květák naporcujeme tak, aby se nám oddělily jednotlivé růžičky (já je postupně oddělovala nožem) a dáme do misky.
  2. Přidáme olej a promícháme.
  3. Pak přidáváme ostatní koření a rukou vše promícháváme tak, aby byla směs všude.
  4. Ochutnáme, dosolíme, dokořeníme a dáme naležet na půl hodinky do lednice!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Něco na zub Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky