Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Luštěninový zob

Luštěninový zob

RAWMANIA
Recept
Naklíčené mungo fazolky a červená čočka v kořeněném kabátku :)

Další skvělá delikatesa, kterou uchvátíte jakoukoliv návštěvu. S tímto "zobem" si opravdu nedáte žádnou práci a může se vyrovnat jakýmkoliv zdravým alternativám na chipsy, kořeněné oříšky nebo semínka. K naklíčeným mungo a čočce můžete klidně přidat i další vaše oblíbené luštěniny nebo třeba semínka, je to jenom na vás. Já zde pro inspiraci dávám jednoduchou kombinaci munga a čočky, která se pyšní svou specifickou chutí a tím pádem se odliší od jiných jednohubek. Už jsem si myslela, že na kořeněné oříšky (recept) nebo květákový popkorn na kari (recept) nic nemá, ale tohle je opravdu bomba :)  A pokud by vás lákaly nějaké další jednohubky, vyzkoušejte třeba raw chipsy (recepty)! :)

lusteninovy zob nove2

Kdybyste někdo klíčili luštěniny poprvé, způsoby klíčení najdete kdekoliv na internetu. Já to dělám jednoduše. Mungo a čočku si nasypu do zavařovací sklenice, zaliji vše vodou a nechám tak hodinku nebo dvě odležet. Pak scedím a nechám celou zavařovací sklenici stát při pokojové teplotě. Třikrát až čtyřikrát za den směs prolévám vodou a do dvou dnů už vše krásně klíčí! Samotná je tato směs výborná, ale věřím, že třeba v salátu to může být také velice zajímavé oživení! Zkrátka tento dlabanec si určitě doma udělejte, protože je velmi jednoduchý a chuťově tak intenzivní, že vám nikdo nebude věřit, že je to syrové a zdravé. Tak do toho :)

 • Suroviny:

  1 miska

  • necelý šálek naklíčených luštěnin (já použila mungo, červenou a černou čočku)
  • 1-2 lžičky oleje (použijte nejméně aromatický)
  • 1 lžička papriky
  • špetka kajenského pepře
  • sůl (podle chuti, asi necelá lžička)

    - koupíte zde 

  • lahůdkové droždí (podle chuti, já dala několik lžiček)

    - koupíte zde 

 • Postup:
  1. Naklíčené luštěniny dáme do zavařovací sklenice a přidáme olej a sůl, zavřeme směs víčkem a pořádně a pečlivě protřepáváme.
  2. Pak přidáme ostatní ingredience a opět protřepáváme, aby se směs dostala na každý kousek.
  3. Postupně dochucujeme a nakonec směs dáme na 5-6 hodin do sušičky. Luštěniny by měly být suché a křupavé.
  4. TIP! Pokud by se vám směs nelepila na luštěniny, máte málo oleje a je třeba přidat. Pokud by byla směs naopak moc vlhká, přidejte lahůdkové droždí!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Něco na zub Naposledy změněno pondělí, 13. únor 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky