Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

RAW Tiramisu

RAW Tiramisu

RAWMANIA
Recept
 Syrové Tiramisu, lahodná mňamka! :-)

Na tiramisu jsem se moc těšila a už je konečně tady! Recept je jednoduchý a závěr byl výborný. Káva by měla být nejlépe nepražená, ale jelikož jsem na tento dezert měla vážně chuť, použila jsem prostě první, co jsem měla po ruce. Přece jen ta lžička nás snad nezabije (jednou za čas). Ale výběr kávy nechám na vás.

tiramisu3

Krém z kešu není tak sladký, ale třeba mně to k tiramisu sedělo. Proto tam dám svoje množství sladidla, ale pokud se vám bude znát krém málo sladký, přislaďte nebo si jej upravte podle svojí chuti.

Tyto dortíky mi vždy berou spoustu trpělivosti, jelikož jsem se je stále nenaučila vytahovat z formiček, aniž by se nepoškodily. Proto se vám můžou zdát trošku kostrbaté, ale slibuji, že to vyladím, aby vypadaly DOKONALE :-)

tiramisu6

Dezerty v syrové stravě naprosto miluju, ale je potřeba nezapomínat, že zelenina je také důležitá a má zase jiné živiny, které tělo potřebuje. Proto si hlídejte množství dezertů, ať je nejíte neustále a každý den. Pokud se chcete vyléčit, mít plno energie a být šťastní a krásní, musíte se zaměřit hlavně na ŽIVOU (nesušenou) zeleninu a ovoce. Ale občas nějaký ten dezertík neuškodí :-)

tiramisu12

Ale teď pojďme hřešit a užít si syrové tiramisu!!

 • Suroviny:

  Asi 8 formiček

  Korpus

  • půl šálku vloček (na jemno rozmixovaných)
  • čtvrt šálku silnější kávy
  • asi 8 nasekaných datlí
  • půl šálku rozmixovaných mandlí
  • 2-3 lžíce datlového sirupu - recept zde

  Krém

  • 1 šálek kešu (přes noc namočených)

    - koupíte zde 

  • 4 lžíce sladidla

    - koupíte zde 

  • 1 lžíce kokosového oleje

    - koupíte zde 

  • půl lžičky mleté kávy
  • půl lžičky vanilkového extraktu
  • raw čokoláda - recept zde
 • Postup:
  1. Nejprve si uděláme korpus. Smícháme vločky s rozmixovanou mandlovou směsí (pořádně rozmixovanou) a datlemi.
  2. Vše zalijeme kávou a datlovým sirupem a vytvoří se nám lepivá směs. Tu necháme v lednici (nejlépe přes noc) naležet.
  3. Druhý den (nebo po pár hodinách) zformujeme z těsta hustší hmotu. Měla jsem těsto hodně lepivé, dohustila jsem ho lískovou moukou (sušený odpad z mléka z lískových oříšků), ale dá se použít i mouka ovesná.
  4. Vezmeme formičky a plníme je kávovou směsí. Na ni jsem položila ještě plátky datlí, ale to nechám na vás :-)
  5. Na krém rozmixujeme vše (kromě čokolády) dohladka a doplníme formičky. Čokoládu uděláme podle receptu.
  6. Nakonec formičky posypeme kakaem a poléváme čokoládou.
  7. Dáme ztuhnout a nalažet do lednice a za pár hodin podáváme :-)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Zákusky Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017
Více z této kategorie:

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky