Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Dezert s banánovou čokoládou

Dezert s banánovou čokoládou

RAWMANIA
Recept
Tento dezert vám zaručeně zachutná a návštěvy budou koukat jak výborná může být syrová strava!

Banány jsou prostě perfektním doplňkem pro každý dezert. V tomto případě jsem neměla v plánu je použít, ale když jsem chtěla dělat čokoládu, došlo mi tekuté sladidlo. Neměla jsem datlový sirup, agáve, nic. A co jiného použít než banán, že?

dezert s bananovou cokoladou1

Banánová čokoláda se může použít na různé dezerty, nebo jen jako obyčejná čokoláda. Je vážně výborná a když už by se vám nechtěl dělat celý dezert, samotnou banánovou čokoládu určitě vyzkoušejte! Nehledě na to, že tyto dvě ingredience (kako + banán) dohromady tvoří perfektní lék na strach, nervozitu, podrážděnost nebo špatnou náladu. Také se vám po nich bude krásně usínat a přispějí k vašemu duševnímu klidu. 

dezert s bananovou cokoladou2

Celý dezert je velmi jednoduchý a příprava rychlá. Rozinky navíc v korpusu vytváří specifickou chuť, ale pokud je nemáte rádi, můžete je nahradit datlemi nebo fíky.

dezert s bananovou cokoladou4

Syrová strava opět vyhrála před klasickými dezerty a neustále ukazuje, jak moc je všestranná a božsky dobrá. Divím se, že lidi nenapadne zkusit alespoň syrové dezerty, protože jsou mnohokrát chutnější než pečené. Ale kdo ví, třeba právě moje recepty někoho inspirují a ukážou mu, že žít se dá daleko lépe a zdravěji! :-)

 • Suroviny:

  6 čtverečků

  Korpus

  • 1 šálek ovesné mouky
  • 3/4 šálku rozinek - namočených a změklých
  • 4 lžíce datlového sirupu - recept zde (nebo jiného sladidla)
  • 1 lžíce kakaa nebo karobu

  Banánová čokoláda

 • Postup:
  1. Nejprve si vytvoříme korpus. Ovesnou mouku dostaneme jednoduše rozmixováním ovesných vloček. Do mouky přidáme rozmixované rozinky a kakao, promícháme a přidáme datlový sirup. Rukou směs promačkáme. Měla by nám vytvořit tuhé těsto.
  2. Vmáčkneme ho do libovolné formy a necháme v lednici ztuhnout.
  3. Mezitím si připravíme banánovou čokoládu. Rozpustíme kokosový olej (já ho nechávám rozpustit buď na slunci nebo ve sklenici, kterou vložím do teplé vody) a smícháme ho s rozmačkaným banánem.
  4. Ve druhé misce smícháme kakao a karob a přidáme tekutou směs. Vše pečlivě rozmixujeme.
  5. Vytáhneme formu z lednice a poléváme banánovou čokoládou.
  6. Necháme přes noc v chadnu naležet a druhý den podáváme posypané kakaem:)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Zákusky Naposledy změněno pátek, 6. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"