Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Dezert s banánovou čokoládou

Dezert s banánovou čokoládou

RAWMANIA
Recept
Tento dezert vám zaručeně zachutná a návštěvy budou koukat jak výborná může být syrová strava!

Banány jsou prostě perfektním doplňkem pro každý dezert. V tomto případě jsem neměla v plánu je použít, ale když jsem chtěla dělat čokoládu, došlo mi tekuté sladidlo. Neměla jsem datlový sirup, agáve, nic. A co jiného použít než banán, že?

dezert s bananovou cokoladou1

Banánová čokoláda se může použít na různé dezerty, nebo jen jako obyčejná čokoláda. Je vážně výborná a když už by se vám nechtěl dělat celý dezert, samotnou banánovou čokoládu určitě vyzkoušejte! Nehledě na to, že tyto dvě ingredience (kako + banán) dohromady tvoří perfektní lék na strach, nervozitu, podrážděnost nebo špatnou náladu. Také se vám po nich bude krásně usínat a přispějí k vašemu duševnímu klidu. 

dezert s bananovou cokoladou2

Celý dezert je velmi jednoduchý a příprava rychlá. Rozinky navíc v korpusu vytváří specifickou chuť, ale pokud je nemáte rádi, můžete je nahradit datlemi nebo fíky.

dezert s bananovou cokoladou4

Syrová strava opět vyhrála před klasickými dezerty a neustále ukazuje, jak moc je všestranná a božsky dobrá. Divím se, že lidi nenapadne zkusit alespoň syrové dezerty, protože jsou mnohokrát chutnější než pečené. Ale kdo ví, třeba právě moje recepty někoho inspirují a ukážou mu, že žít se dá daleko lépe a zdravěji! :-)

 • Suroviny:

  6 čtverečků

  Korpus

  • 1 šálek ovesné mouky
  • 3/4 šálku rozinek - namočených a změklých
  • 4 lžíce datlového sirupu - recept zde (nebo jiného sladidla

    - koupíte zde 

   )
  • 1 lžíce kakaa

    - koupíte zde 

    nebo karobu

  Banánová čokoláda

 • Postup:
  1. Nejprve si vytvoříme korpus. Ovesnou mouku dostaneme jednoduše rozmixováním ovesných vloček. Do mouky přidáme rozmixované rozinky a kakao, promícháme a přidáme datlový sirup. Rukou směs promačkáme. Měla by nám vytvořit tuhé těsto.
  2. Vmáčkneme ho do libovolné formy a necháme v lednici ztuhnout.
  3. Mezitím si připravíme banánovou čokoládu. Rozpustíme kokosový olej (já ho nechávám rozpustit buď na slunci nebo ve sklenici, kterou vložím do teplé vody) a smícháme ho s rozmačkaným banánem.
  4. Ve druhé misce smícháme kakao a karob a přidáme tekutou směs. Vše pečlivě rozmixujeme.
  5. Vytáhneme formu z lednice a poléváme banánovou čokoládou.
  6. Necháme přes noc v chadnu naležet a druhý den podáváme posypané kakaem:)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Zákusky Naposledy změněno pátek, 6. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky