Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Rajčatové kuličky

Rajčatové kuličky Doporučený

RAWMANIA
Recept
Chuťovka, která na párty, oslavě nebo jiné příležitosti nesmí chybět!

Upřímně, mně maso nechybí. A taky mi dost dělá problém třeba i chuť (jelikož je to vše o koření), která maso připomíná. Ale tyto kuličky jsou kořeněné přesně akorát a proč o mase vůbec mluvím? Svou konzistencí vypadají zcela přesně jako masové kuličky! Hodí se jak k salátu, tak jako jednohubky při jakékoliv příležitosti!

masove kulicky4

A nejen, že vypadají krásně, ale také můžou být příjemným překvapením i pro neraw jedlíky. Samotné by mě zajímalo, jak by na tuto chuťovku reagovali moji neraw přátelé. Ale bohužel jsem se to nestihla dozvědět, jelikož je Tom hned všechny snědl. No jo, je to jedlík. Když jídlo nehlídám, natáhne se po něm i nevědomky. Nakonec jsem je všechny uhlídala! :-)

masove kulicky5

Každopádně, já doufám, že takové jedlíky, kteří budou nadšení do vašeho jídla, najdete i ve vašem okolí, protože je to radost – i když vám bude jídlo mizet zpod ruky.

masove kulicky9

Nebojte se této chuti a kombinaci všech surovin a vyzkoušejte "masové" kuličky, protože opravdu stojí za to. Můžete je klidně dát do sušičky, aby byly křupavější. Můžete z nich klidně udělat placičky, čtverečky, .. Prostě udělejte si z nich co chcete, ale hlavně je chutnejte!!

masove kulicky2

Tyto recepty mám nejradši, protože jsou nejjednodušší!

 • Suroviny:

  8 kuliček

  • 1 šálek sušených rajčat - namočených
  • 2 lžičky provensálského koření
  • půl lžičky soli

    - koupíte zde 

  • půl lžičky uzené papriky
  • 3-4 lžíce lahůdkového droždí

    - koupíte zde 

  • půl šálku slunečnicových semínek - lehce rozmixovaných
  • půl šálku lněných semínek - namočených ve vodě (vytvoří kolem sebe gel)
 • Postup:
  1. Všechno rozmixujeme dohromady a vytvoříme si tuhou hmotu – lépe s kousky rajčat a semínek a vytvoříme kuličky, které obalujeme v provensálském koření, lahůdkovém droždí, sezamu nebo v jiné směsi, která vás napadne!
  2. Kuličky udržujte v lednici a užijte si je, protože chutnají báječně a určitě oživí jakýkoliv salát nebo cuketové špagety (inspirace na špagety zde).
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Něco na zub Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky