Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Rajčatové kuličky

Rajčatové kuličky Doporučený

RAWMANIA
Recept
Chuťovka, která na párty, oslavě nebo jiné příležitosti nesmí chybět!

Upřímně, mně maso nechybí. A taky mi dost dělá problém třeba i chuť (jelikož je to vše o koření), která maso připomíná. Ale tyto kuličky jsou kořeněné přesně akorát a proč o mase vůbec mluvím? Svou konzistencí vypadají zcela přesně jako masové kuličky! Hodí se jak k salátu, tak jako jednohubky při jakékoliv příležitosti!

masove kulicky4

A nejen, že vypadají krásně, ale také můžou být příjemným překvapením i pro neraw jedlíky. Samotné by mě zajímalo, jak by na tuto chuťovku reagovali moji neraw přátelé. Ale bohužel jsem se to nestihla dozvědět, jelikož je Tom hned všechny snědl. No jo, je to jedlík. Když jídlo nehlídám, natáhne se po něm i nevědomky. Nakonec jsem je všechny uhlídala! :-)

masove kulicky5

Každopádně, já doufám, že takové jedlíky, kteří budou nadšení do vašeho jídla, najdete i ve vašem okolí, protože je to radost – i když vám bude jídlo mizet zpod ruky.

masove kulicky9

Nebojte se této chuti a kombinaci všech surovin a vyzkoušejte "masové" kuličky, protože opravdu stojí za to. Můžete je klidně dát do sušičky, aby byly křupavější. Můžete z nich klidně udělat placičky, čtverečky, .. Prostě udělejte si z nich co chcete, ale hlavně je chutnejte!!

masove kulicky2

Tyto recepty mám nejradši, protože jsou nejjednodušší!

 • Suroviny:

  8 kuliček

  • 1 šálek sušených rajčat - namočených
  • 2 lžičky provensálského koření
  • půl lžičky soli
  • půl lžičky uzené papriky
  • 3-4 lžíce lahůdkového droždí
  • půl šálku slunečnicových semínek - lehce rozmixovaných
  • půl šálku lněných semínek - namočených ve vodě (vytvoří kolem sebe gel)
 • Postup:
  1. Všechno rozmixujeme dohromady a vytvoříme si tuhou hmotu – lépe s kousky rajčat a semínek a vytvoříme kuličky, které obalujeme v provensálském koření, lahůdkovém droždí, sezamu nebo v jiné směsi, která vás napadne!
  2. Kuličky udržujte v lednici a užijte si je, protože chutnají báječně a určitě oživí jakýkoliv salát nebo cuketové špagety (inspirace na špagety zde).
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Něco na zub Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"