Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Čerstvé šťávy

Čerstvé šťávy

RAWMANIA
Recept
Jahodová a okurková šťáva plná chuti a citronové svěžesti!

Po zimním období se začínáme hrozně moc těšit na to jarní, kdy začne všechno kvést, člověk má chuť na sobě pracovat a vyčistit svoje tělo.  Jenže, to ještě chvíli potrvá a i když jsme se měsíc váleli v Thajsku, stejně nám teplo a ovoce hrozně moc chybí. A tak máme chuť na různé osvěžující šťávy, které nás trošku nakopnou, když už je venku taková kosa.

stavy1

Přiznávám, že ta jahodová je mnohem chutnější, ale okurková je daleko pročišťující. Okurka má výborné detoxikační (a hlavně odvodňovací) schopnosti a odbourává bolest hlavy. Mně okurková šťáva moc chutnala, ale Tom z ní nadšený nebyl. Záleží na chuti a na tom, co je pro vás důležitější. Ale co to tu plácám, nic hrozného na té šťávě není, jen je trochu jiná, ale zase svým způsobem osvěžující.

stavy5

Jahodová je mnohem lahodnější a chutnější. Myslím, že pokud k vám přijde na pokec nějaká návštěva, tato šťáva je velmi mile překvapí – zvlášť v tomto období, kdy už mají zimy všichni po krk. Dávku citronu si rozhodněte sami. Někdo to rád kyselé, někdo sladké. Já do každé šťávy použila vymačkanou půlku citronu a pro mě to bylo akorát. Nezapomeňte si nechat trochu okurky a jahody na ozdobu. Já na jahody zapomněla, všechny rozmixovala a pak ozdoba dopadla trošku jinak, než jsem si představovala! :D Naštěstí, kreativita mě neopouští. I když, ne že bych vytvořila něco extra originálního.. ;)

stavy4

Pokud jste doma sami, udělejte si radost a dejte si něco zdravého. Stojí to za to a uděláte si radost!

stavy8

 • Suroviny:

  Každá šťáva 500-800 ml

  Okurková

  • 1 okurka
  • citron (půlka nebo celý)
  • 2 lžíce agáve nebo jiného sladidla

    - koupíte zde 

  • 800ml vody (dle chuti)

  Jahodová

  • 250g čerstvých jahod
  • citron
  • 500 ml vody
 • Postup:
  1. Na okurkovou šťávu odšťavníme jednu celou okurku.
  2. Šťávu dáme do mixéru s citronem, vodou a agáve a lehce promixujeme, aby se agáve rozpustilo.
  3. Ozdobíme plátkem okurky a podáváme.
  4. Na jahodovou šťávu rozmixujeme jahody s poloviční dávkou vody a se šťávou z citronu.
  5. Pak přidáme zbytek vody a opět promixujeme. Jahodovou šťávu můžeme ještě přelít přes síto, ale podle mě to není potřeba.
  6. Ozdobíme jahůdkou – pokud si je všechny nerozmixujete a pak nezjistíte, že nemáte čím zdobit jako já – a podáváme!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky