Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Banánové smoothie s kakaovými boby

Banánové smoothie s kakaovými boby Doporučený

RAWMANIA
Recept
Lahodný "mléčný" shake!

Ne vždy mám chuť na své oblíbené pomerančové džusy. A tak si občas uděláme s Tomem toto lahodné smoothie. Kombinace banánu, kakaových bobů a silného mandlového mléka dělá z tohoto smoothie skvělý nápoj pro skvělé chvíle.

Nehledě na to, jak moc jednoduché všechno je. Jen to naházíte do mixéru a vše máte do chvíle dokonale rozmixované. A lahodné jídlo je na světě. Nikdo mi neříkejte, že syrová strava je složitá. Není, je perfektně jednoduchá!

bananovy shake4

Místo mandlového mléka můžete použít třeba lískové (recept zde) nebo konopné (recept zde), protože svou silnou aromatickou chutí krásně nahradí klasické mléko a k banánům se hodí. A navíc jsou obě moc zdravá a příjemně to obohatí váš jídelníček.

Neznám lahodnější smoothie než je tohle. Opravdu, a to jich tu mám taky docela dost (recepty zde). Takže pokud si chcete dát na snídani něco dokonalého, zkuste tento recept. :-)

 • Suroviny:

  1 sklenice

  • 1 šálek mandlového mléka - recept zde
  • 2 lžíce drcených kakaových bobů
  • 3 datle
  • 2 banány
  • dužina z poloviny vanilkového lusku
 • Postup:
  1. Vše rozmixujeme do hladké konzistence a podáváme!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno úterý, 3. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"

Komentáře

Freshlemon Freshlemon14.04.2020 19:02
Autorka má pravdu, toto smoothie je opravdu dokonalé. Už dlouho jsem neměl něco tak dobrého.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat