Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Proteinové smoothie s vanilkou

Proteinové smoothie s vanilkou

RAWMANIA
Recept
Ať už jste sportovec nebo ne, toto proteinové smoothie si zamilujete!

Pokud rádi sportujete, je třeba dodat trochu energie a bílkovin, které podpoří růst svalové hmoty a dostatečně nasytí vaše tělo. V tomto receptu jsem použila proteinový prášek značky Sunwarrior, v jehož složení se nachází hráškový protein, který obsahuje nejen dostatečné množství vlákniny, ale hlavně rostlinných proteinů důležitých pro správnou regeneraci svalů. Jelikož proteiny si naše tělo neukládá do zásoby, je třeba je pravidelně dodávat – zvlášť pokud sportujete.

Hned po prvním ochutnání jsem si chuť tohoto smoothiečka zamilovala. K dostání je jak vanilkový, tak i čokoládový nebo úplně neochucený. Dá se použít do smoothies, džusů, do různých proteinových kuliček, nebo ho stačí jen smíchat s vodou. :)

Já ho v tomto receptu trošku vyladila banánem a namočenými kešu oříšky, které vytvořily krémovou chuť se smetanovým nádechem. Já sama si dávám každé ráno alespoň hodinku jógy, takže pro mě je takové vanilkové smoothie po cvičení naprosto boží záležitostí. Nemám po něm hlad a nasytí mě více než jednoduché smoothie z banánů, takže když cvičím, je tohle jasná volba. :)

 • Suroviny:

  1 porce

  • 20g vanilkového proteinu

    - koupíte zde 

  • hrst namočených kešu oříšků

    - koupíte zde 

  • 2 banány
  • 400 ml vody
 • Postup:
  1. Vše rozmixujeme.
  2. Hotovo!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno pondělí, 20. únor 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Komentáře

Tomáš Suchomel Tomáš Suchomel23.04.2016 22:24
Ahoj, díky za recept. Jste si jistí kombinací ořechů a ovoce? (banán + kešu)
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Barbora Karchová Barbora Karchová24.04.2016 16:26
Ahoj Tome, samozřejmě, že nejlepším způsobem je mono stravování, kdy se nemíchá nic s ničím. Já se řídím podle toho, co moje tělo chce a co mu vyhovuje. A pokud se člověk cítí dobře s určitými kombinacemi, nebála bych se toho. Po delší době, kdy se člověk na syrové stravě poznává, sám spěje k takové té přirozenosti, kdy si opravdu užívá jednoduchých receptů nebo jen samotných potravin. Ale do té doby, když přijde chuť, tělu zase tolik neublíží dát si kombinaci, která podle některé odbornější literatury není tak dokonalá :) Takže, nechala bych to na každém a jeho intuici. Zkus a uvidíš :) B.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat

Odebírat inspirace a novinky