Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Proteinové smoothie s vanilkou

Proteinové smoothie s vanilkou

RAWMANIA
Recept
Ať už jste sportovec nebo ne, toto proteinové smoothie si zamilujete!

Pokud rádi sportujete, je třeba dodat trochu energie a bílkovin, které podpoří růst svalové hmoty a dostatečně nasytí vaše tělo. V tomto receptu jsem použila proteinový prášek značky Sunwarrior, v jehož složení se nachází hráškový protein, který obsahuje nejen dostatečné množství vlákniny, ale hlavně rostlinných proteinů důležitých pro správnou regeneraci svalů. Jelikož proteiny si naše tělo neukládá do zásoby, je třeba je pravidelně dodávat – zvlášť pokud sportujete.

Hned po prvním ochutnání jsem si chuť tohoto smoothiečka zamilovala. K dostání je jak vanilkový, tak i čokoládový nebo úplně neochucený. Dá se použít do smoothies, džusů, do různých proteinových kuliček, nebo ho stačí jen smíchat s vodou. :)

Já ho v tomto receptu trošku vyladila banánem a namočenými kešu oříšky, které vytvořily krémovou chuť se smetanovým nádechem. Já sama si dávám každé ráno alespoň hodinku jógy, takže pro mě je takové vanilkové smoothie po cvičení naprosto boží záležitostí. Nemám po něm hlad a nasytí mě více než jednoduché smoothie z banánů, takže když cvičím, je tohle jasná volba. :)

 • Suroviny:

  1 porce

  • 20g vanilkového proteinu
  • hrst namočených kešu oříšků
  • 2 banány
  • 400 ml vody
 • Postup:
  1. Vše rozmixujeme.
  2. Hotovo!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno pondělí, 20. únor 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"

Komentáře

Tomáš Suchomel Tomáš Suchomel23.04.2016 22:24
Ahoj, díky za recept. Jste si jistí kombinací ořechů a ovoce? (banán + kešu)
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Barbora Karchová Barbora Karchová24.04.2016 16:26
Ahoj Tome, samozřejmě, že nejlepším způsobem je mono stravování, kdy se nemíchá nic s ničím. Já se řídím podle toho, co moje tělo chce a co mu vyhovuje. A pokud se člověk cítí dobře s určitými kombinacemi, nebála bych se toho. Po delší době, kdy se člověk na syrové stravě poznává, sám spěje k takové té přirozenosti, kdy si opravdu užívá jednoduchých receptů nebo jen samotných potravin. Ale do té doby, když přijde chuť, tělu zase tolik neublíží dát si kombinaci, která podle některé odbornější literatury není tak dokonalá :) Takže, nechala bych to na každém a jeho intuici. Zkus a uvidíš :) B.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat