Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Červené probuzení

Červené probuzení

RAWMANIA
Recept
Jednoduchý a rozmanitý nápoj z pomerančů, který dokáže probudit jak v teplých, tak chladnějších dnech!

Mám ráda jednoduché džusy, mým nejoblíbenějším je obyčejný pomerančový džus s trochou maracuji, který snídám skoro každé ráno. Ale někdy není špatné trošku zaexperimentovat a vytvořit nový recept, kterým si zpestřit jídelníček. :)

Navíc vám tento džus dodá spoustu vitaminu C díky velkému množství pomerančů. Hrušky mají zase odvodňovací vlastnosti, snižují krevní tlak a prospívají při poruchách srdeční činnosti. Maliny uklidňují mysl a posilují naše tělo proti migrénám a bolestech hlavy. A nakonec jablka nám pomáhají zlepšit paměť a soustředěnost, podporují chod tělesných orgánů a léčbu revmatismu.

Zkrátka, všechno ovoce má něco do sebe. Jen je důležité poslouchat své tělo a dodat mu to, co potřebuje! :)

 • Suroviny:

  1 porce

  • 3 jablka
  • 2 hrušky
  • 400 ml čerstvého pomerančového džusu (cca 1 kg pomerančů)
  • půl šálku malin
 • Postup:
  1. Jablka, hrušky a maliny odšťavníme a smícháme s pomerančovým džusem.
  2. Pokud nemáte udělanou pomerančovou šťávu předem, odšťavněte vše dohromady!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno pondělí, 2. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky