Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Červené probuzení

Červené probuzení

RAWMANIA
Recept
Jednoduchý a rozmanitý nápoj z pomerančů, který dokáže probudit jak v teplých, tak chladnějších dnech!

Mám ráda jednoduché džusy, mým nejoblíbenějším je obyčejný pomerančový džus s trochou maracuji, který snídám skoro každé ráno. Ale někdy není špatné trošku zaexperimentovat a vytvořit nový recept, kterým si zpestřit jídelníček. :)

Navíc vám tento džus dodá spoustu vitaminu C díky velkému množství pomerančů. Hrušky mají zase odvodňovací vlastnosti, snižují krevní tlak a prospívají při poruchách srdeční činnosti. Maliny uklidňují mysl a posilují naše tělo proti migrénám a bolestech hlavy. A nakonec jablka nám pomáhají zlepšit paměť a soustředěnost, podporují chod tělesných orgánů a léčbu revmatismu.

Zkrátka, všechno ovoce má něco do sebe. Jen je důležité poslouchat své tělo a dodat mu to, co potřebuje! :)

 • Suroviny:

  1 porce

  • 3 jablka
  • 2 hrušky
  • 400 ml čerstvého pomerančového džusu (cca 1 kg pomerančů)
  • půl šálku malin
 • Postup:
  1. Jablka, hrušky a maliny odšťavníme a smícháme s pomerančovým džusem.
  2. Pokud nemáte udělanou pomerančovou šťávu předem, odšťavněte vše dohromady!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno pondělí, 2. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"