Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Dokonalá snídaně

Dokonalá snídaně

RAWMANIA
Recept
Pohanka s pořádnou dávkou sladkého ovoce

Tyto snídaně mám nejraději. Pokud zrovna nemám chuť na pořádný zelený koktejl, připravuji vždy něco na tento způsob. Rozmixované lahodné ovoce s kakaovými boby a nějakou další ingrediencí. Kdo chce, může si nechat ovoce jen nakrájené, ale mě přijde rozmixované daleko lepší. Nehledě na závěrečný vzhled.

Množství ingrediencí si navolte sami podle hladu a chuti. Můžete si také nahradit ovoce v receptu svým oblíbeným. Hrajte si, zkoušejte, je to na vás. Ale věřte mi, že tahle volba malin, manga a banánu je přímo kouzelná!!

dokonala snidane9

A co z této kombinace ovoce a pohanky dostaneme? Mango působí preventivně proti infekcím, uklidňuje nervy a dodává sílu ve stresových situacích, přináší do kůže a vlasů barvu a pomáhá při zrakové únavě a šerosleposti. Maliny jsou také pomocníkem při očních onemocněních, zesilují vlasy a dodávají jim lesk, pomáhají při zánětu dásní a mírní obtíže ledvin a močového měchýře. Banány zbavují tělo škodlivých látek a snižují jeho hmotnost, dále uklidňují nervy a odstraňují s nespavost. Kdyby vás zajímalo, co všechno dodají kakaové boby - koukněte zde!

Pohanka není skutečně obilovinou, ale bývá do nich zařazována díky podobě moučných zrn. Obsahuje bílkoviny a zdravé tuky. Nejdůležitější látkou je RUTIN, který podporuje vstřebávání vitaminu C a příznivě ovlivňuje celý cévní systém. Ale nejvíce rutinu je najdeme v nati pohanky. Proto je dobré si koupit neloupaná semínka pohanky a nechat je naklíčit. Pohanka také zlepšuje a zastavuje křečové žíly, regeneruje jaterní buňky a působí proti vysokému krevnímu tlaku a srdečním onemocněním.

dokonala snidane10

Užijte si tuto vitaminovou bombu a nechte si chutnat! :-)

 • Suroviny:

  Libovolná porce

  • loupaná pohanka - namočená přes noc
  • mango nebo namočené sušené mango
  • banány
  • maliny (možná bude potřeba je přisladit)
  • drcené kakaové boby

    - koupíte zde  • Postup:
  1. Pohanku dáme na spod misky nebo nádoby.
  2. Rozmixujeme ostatní ingredience zvlášť a po jedné směsi naplňujeme.
  3. Ozdobíme kakaovými boby a podáváme! :-)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Snídaně a svačinky Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Komentáře

PetraHaje PetraHaje30.01.2016 08:14
Dobrý den , může být ovoce í mražené ? děkují moc za odpověd :)
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Barbora Karchová Barbora Karchová02.02.2016 13:13
Dobrý den, určitě to ničemu neuškodí, takže může :) Ať chutná! B.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Martina Rádlová Martina Rádlová20.03.2017 18:46
Vypadá to opravdu skvěle! Ty barvičky :-) vyzkouším hned zítra, snad bude chutnat stejně tak dobře, jak vypadá :-) trošku přidám k tématu, kdyby se chtěl někdo taktéž inspirovat tak mrkněte www.svobodavsem.cz/vegan-snidane/

Ať se daří! :-)
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Barbora Karchová Barbora Karchová29.03.2017 08:47
Děkuji, doufám, že recept chutnal a já děkuji za inspiraci na veganské snídaně!! :) B.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat

Odebírat inspirace a novinky