Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Šťáva z granátového jablka

Šťáva z granátového jablka

RAWMANIA
Recept
Osvěžující a plná živin!

Jedu jednu šťávu za druhou. Momentálně ujíždím na vymačkané šťávě z pomeranče a grepu, která mi každé ráno zpříjemňuje moje vstávání. Ale když si můžu obohatit svůj šťávový jídelníček další sladkou tekutinou, nebráním se. :-)

granatove jablko4

Z granátového jablka jsem nikdy moc odvařená nebyla. Nevím, jestli mi vadilo to složité dobývání se k semenům nebo jsem zkrátka neměla to dobré, ale včera jsem v obchodě koupila opravdu krásné granátové jablko a nedalo mi to ho neodšťavnit :)

granatove jablko3

Šťáva z granátového jablka je velmi výživná. Má spoustu vitaminů a minerálních látek. Díky tomu podporuje imunitu a zbavuje tělo cholesterolu. Je silným antioxidantem a celkově zlepšuje vzhled pokožky a vlasů. Semínka z granátového jablka se používají pro kosmetické přípravky, které omlazují a zpevňují pokožku. Já pro vás sice nemám přesný návod, jak si udělat domácí kosmetiku z granátového jablka, ale sama se zatím spokojím s celkovými omlazujícími účinky syrové stravy.

granatove jablko2

Šťáva je nejen zdravá, ale kdo miluje granátová jablka, bude vědět, že její chuť je naprosto dokonalá. Můžete si ji obohatit mátou nebo citronem!

 • Suroviny:

  1 malá sklenice

  • 1 zralé granátové jablko (nepoškozená slupka, stopka nesmí být plesnivá)
 • Postup:
  1. Dužinu z granátového jablka odšťavníme ve šnekovém odšťavňovači. Pokud nemáte odšťavňovač, veškerou jedlou dužinu mixujte do doby, než bude zcela rozmixovaná. Pak směs přelijte přes síto (pomozte si lžící) a vymačkejte veškerou šťávu. Zbytek můžete použít do smoothie.
  2. Šťávu co nejdříve vypijeme!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Související položky (podle značky)

Komentáře

Hana Heřmánková Hana Heřmánková23.02.2016 19:05
Zdravím, tak jsem dnes odšťavnila mé první granátové jablko ve šnekovém odšťavňovači. Nevím, jesli jsem ho měla nejdříve oloupat, já ho celé pokrájela a kousky i se slupkou odšťavnila. Chuť byla velice hořká a kyselá. Můžete poradit, kde jsem udělala chybu, píšete, že je šťáva výborná.Děkuji za odpověď.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Barbora Karchová Barbora Karchová24.02.2016 16:39
Dobrý den, tak tu hořko-kyselou chuť udělala právě ta slupka. Z granátového jablíčka se používají jen ty zrníčka. Takže když příště zkusíte odšťavnit pouze je, tak se určitě dočkáte té dokonalé chuti :) B.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Kristýna Hauserová Kristýna Hauserová25.03.2022 14:31
Je lepší granátové jablko odšťavňit nebo rozmixovat??
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat

Odebírat inspirace a novinky