Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Šťáva z granátového jablka

Šťáva z granátového jablka

RAWMANIA
Recept
Osvěžující a plná živin!

Jedu jednu šťávu za druhou. Momentálně ujíždím na vymačkané šťávě z pomeranče a grepu, která mi každé ráno zpříjemňuje moje vstávání. Ale když si můžu obohatit svůj šťávový jídelníček další sladkou tekutinou, nebráním se. :-)

granatove jablko4

Z granátového jablka jsem nikdy moc odvařená nebyla. Nevím, jestli mi vadilo to složité dobývání se k semenům nebo jsem zkrátka neměla to dobré, ale včera jsem v obchodě koupila opravdu krásné granátové jablko a nedalo mi to ho neodšťavnit :)

granatove jablko3

Šťáva z granátového jablka je velmi výživná. Má spoustu vitaminů a minerálních látek. Díky tomu podporuje imunitu a zbavuje tělo cholesterolu. Je silným antioxidantem a celkově zlepšuje vzhled pokožky a vlasů. Semínka z granátového jablka se používají pro kosmetické přípravky, které omlazují a zpevňují pokožku. Já pro vás sice nemám přesný návod, jak si udělat domácí kosmetiku z granátového jablka, ale sama se zatím spokojím s celkovými omlazujícími účinky syrové stravy.

granatove jablko2

Šťáva je nejen zdravá, ale kdo miluje granátová jablka, bude vědět, že její chuť je naprosto dokonalá. Můžete si ji obohatit mátou nebo citronem!

 • Suroviny:

  1 malá sklenice

  • 1 zralé granátové jablko (nepoškozená slupka, stopka nesmí být plesnivá)
 • Postup:
  1. Dužinu z granátového jablka odšťavníme ve šnekovém odšťavňovači. Pokud nemáte odšťavňovač, veškerou jedlou dužinu mixujte do doby, než bude zcela rozmixovaná. Pak směs přelijte přes síto (pomozte si lžící) a vymačkejte veškerou šťávu. Zbytek můžete použít do smoothie.
  2. Šťávu co nejdříve vypijeme!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"

Související položky (podle značky)

Komentáře

Hana Heřmánková Hana Heřmánková23.02.2016 19:05
Zdravím, tak jsem dnes odšťavnila mé první granátové jablko ve šnekovém odšťavňovači. Nevím, jesli jsem ho měla nejdříve oloupat, já ho celé pokrájela a kousky i se slupkou odšťavnila. Chuť byla velice hořká a kyselá. Můžete poradit, kde jsem udělala chybu, píšete, že je šťáva výborná.Děkuji za odpověď.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Barbora Karchová Barbora Karchová24.02.2016 16:39
Dobrý den, tak tu hořko-kyselou chuť udělala právě ta slupka. Z granátového jablíčka se používají jen ty zrníčka. Takže když příště zkusíte odšťavnit pouze je, tak se určitě dočkáte té dokonalé chuti :) B.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat