Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Mandlové sušenky

Mandlové sušenky Doporučený

RAWMANIA
Recept
Zkrátka dech beroucí!!

Jsou úžasné! Je to jako jíst mandle ve skořicovém karamelu. Navíc díky dlouhému namáčení jsou mandle měkké a krásně vyniká jejich chuť. Tato delikatesa určitě nebude chybět na Vánočním stole a stane se jednou z mých oblíbených receptů!

mandlove susenky1

Vybírejte mandle opravdu důkladně, protože pak může jejich lahodná chuť krásně vyniknout. My kupujeme mandle v Lidlu, mám je osvědčené, jelikož nejsou hořké nebo až moc suché. Mají větší velikost a cena mi také vyhovuje. Pokud máte Lidl v blízkosti, na mandle si určitě zajděte :-)

mandlove susenky7

A z čeho je karamel? V syrové stravě se dělá z rozmixovaných datlí. Už jsem receptů vyzkoušela několik, ale nikdy bych nevěřila, že obyčejné datle a mandle vytvoří tak neobyčejný a úžasný recept, na který budu vzpomínat ještě dlouho po té. A i když jíme hlavně jednoduchou a mono stravu a tyto chuťovky děláme jen občas, mandlové sušenky si myslím udělám ještě, jelikož jsou…BOŽÍ! A ta vůně..

mandlove susenky3

Tak na co čekáte? Doufám, že jsem vám dostatečně udělala chutě a teď hurá na recept!

 • Suroviny:

  Cca 8 kusů

  • 120g mandlí - namočených a oloupaných
  • 1 šálek datlí
  • 2 lžičky skořice
 • Postup:
  1. Mandle necháme namočené přes noc, ráno oloupeme a nakrájíme na menší kousky.
  2. Datle rozmixujeme s trochou vody (asi čtvrt šálku) na jemnou kaši a přidáme skořici.
  3. Smícháme směs datlí s mandlemi a vytváříme lžičkou malé "bobky". Sušení trvá tak dlouho, jak velké je uděláte, takže bych doporučovala dělat malé, ať jsou rychle hotové.
  4. Sušíme asi 12 hodin, dokud sušenky nejsou suché a nelepí.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"

Komentáře

Boudička Boudička13.11.2016 07:44
Dobrý den,
Mohla byste mi prosím poradit, jak sušenky doma sušit? Děkuji
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Barbora Karchová Barbora Karchová17.11.2016 16:44
Dobrý den,

pokud nemáte doma sušičku, bylo by teoreticky možné usušit sušenky v troubě, jen bude sušení probíhat určitě za vyšších teplot a doba sušení se také bude měnit. Ale šlo by to. Jen je třeba to vyzkoušet a mít nad tím kontrolu. Nicméně, já s tím zkušenost nemám, proto nemůžu přesněji poradit, každopádně vím, že to tak už někteří zkoušeli a nakonec se jim to usušilo :) B.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat