Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Mandlové sušenky

Mandlové sušenky Doporučený

RAWMANIA
Recept
Zkrátka dech beroucí!!

Jsou úžasné! Je to jako jíst mandle ve skořicovém karamelu. Navíc díky dlouhému namáčení jsou mandle měkké a krásně vyniká jejich chuť. Tato delikatesa určitě nebude chybět na Vánočním stole a stane se jednou z mých oblíbených receptů!

mandlove susenky1

Vybírejte mandle opravdu důkladně, protože pak může jejich lahodná chuť krásně vyniknout. My kupujeme mandle v Lidlu, mám je osvědčené, jelikož nejsou hořké nebo až moc suché. Mají větší velikost a cena mi také vyhovuje. Pokud máte Lidl v blízkosti, na mandle si určitě zajděte :-)

mandlove susenky7

A z čeho je karamel? V syrové stravě se dělá z rozmixovaných datlí. Už jsem receptů vyzkoušela několik, ale nikdy bych nevěřila, že obyčejné datle a mandle vytvoří tak neobyčejný a úžasný recept, na který budu vzpomínat ještě dlouho po té. A i když jíme hlavně jednoduchou a mono stravu a tyto chuťovky děláme jen občas, mandlové sušenky si myslím udělám ještě, jelikož jsou…BOŽÍ! A ta vůně..

mandlove susenky3

Tak na co čekáte? Doufám, že jsem vám dostatečně udělala chutě a teď hurá na recept!

 • Suroviny:

  Cca 8 kusů

  • 120g mandlí - namočených a oloupaných
  • 1 šálek datlí
  • 2 lžičky skořice
 • Postup:
  1. Mandle necháme namočené přes noc, ráno oloupeme a nakrájíme na menší kousky.
  2. Datle rozmixujeme s trochou vody (asi čtvrt šálku) na jemnou kaši a přidáme skořici.
  3. Smícháme směs datlí s mandlemi a vytváříme lžičkou malé "bobky". Sušení trvá tak dlouho, jak velké je uděláte, takže bych doporučovala dělat malé, ať jsou rychle hotové.
  4. Sušíme asi 12 hodin, dokud sušenky nejsou suché a nelepí.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Komentáře

Boudička Boudička13.11.2016 07:44
Dobrý den,
Mohla byste mi prosím poradit, jak sušenky doma sušit? Děkuji
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Barbora Karchová Barbora Karchová17.11.2016 16:44
Dobrý den,

pokud nemáte doma sušičku, bylo by teoreticky možné usušit sušenky v troubě, jen bude sušení probíhat určitě za vyšších teplot a doba sušení se také bude měnit. Ale šlo by to. Jen je třeba to vyzkoušet a mít nad tím kontrolu. Nicméně, já s tím zkušenost nemám, proto nemůžu přesněji poradit, každopádně vím, že to tak už někteří zkoušeli a nakonec se jim to usušilo :) B.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat

Odebírat inspirace a novinky