Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Čokoládová lízátka

Čokoládová lízátka

RAWMANIA
Recept
Něco sladkého a rychlého pro děti!

Díky předešlému receptu (domácí teplá čokoláda – recept) mě napadl tento skvělý nápad. Hlavně musím poděkovat Tomovi, který si místo teplé čokolády vypil mléko zvlášť a čokoládu si uzobával potom. Já se tu dělám s receptem a on si to sní po svém.. No každopádně mě to inspirovalo k tomu, záměrně udělat tyto čokoládky na špejli s různými ingrediencemi navíc a mít je v záloze v mrazáku, když přijde na něco chuť.

cokoladova lizatka2

Jak jsem říkala, příprava je velice jednoduchá a je hlavně na vás, jaké ingredience si do čokolády přidáte. Do receptu jsem vám dala pár tipů, ale můžete si je obměnit za své :-)

cokoladova lizatka8

Myslím, že děti (nebo přítel, v mém případě) vám s přípravou velice rádi pomohou, protože toto je opravdu hravý recept, u kterého můžete použít veškerou vaši a jejich fantazii! A co se zbylou čokoládou? Můžete ji použít k domácím pralinkám (recept) nebo k mému oblíbenému pekanovýmu koláči s pistáciemi (recept).

cokoladova lizatka9

Zkrátka v létě byla naším favoritem banánová zmrzlina (recept), teď máme čokoládu na špejli! Tak do toho!

 • Suroviny:

  3 lízátka

 • Postup:
  1. Vytvoříme čokoládu podle receptu (nebo použijte svůj oblíbený recept) a připravíme si nádobky na čokoládu.
  2. Postupně je plníme čokoládou a surovinami, které máme nejraději. Já dělala tři druhy. První s chia a kakaovými boby, druhé s datlemi a třetí s goji.
  3. Skladujeme v lednici nebo mrazáku :-)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"