Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Čokoládová lízátka

Čokoládová lízátka

RAWMANIA
Recept
Něco sladkého a rychlého pro děti!

Díky předešlému receptu (domácí teplá čokoláda – recept) mě napadl tento skvělý nápad. Hlavně musím poděkovat Tomovi, který si místo teplé čokolády vypil mléko zvlášť a čokoládu si uzobával potom. Já se tu dělám s receptem a on si to sní po svém.. No každopádně mě to inspirovalo k tomu, záměrně udělat tyto čokoládky na špejli s různými ingrediencemi navíc a mít je v záloze v mrazáku, když přijde na něco chuť.

cokoladova lizatka2

Jak jsem říkala, příprava je velice jednoduchá a je hlavně na vás, jaké ingredience si do čokolády přidáte. Do receptu jsem vám dala pár tipů, ale můžete si je obměnit za své :-)

cokoladova lizatka8

Myslím, že děti (nebo přítel, v mém případě) vám s přípravou velice rádi pomohou, protože toto je opravdu hravý recept, u kterého můžete použít veškerou vaši a jejich fantazii! A co se zbylou čokoládou? Můžete ji použít k domácím pralinkám (recept) nebo k mému oblíbenému pekanovýmu koláči s pistáciemi (recept).

cokoladova lizatka9

Zkrátka v létě byla naším favoritem banánová zmrzlina (recept), teď máme čokoládu na špejli! Tak do toho!

 • Suroviny:

  3 lízátka

 • Postup:
  1. Vytvoříme čokoládu podle receptu (nebo použijte svůj oblíbený recept) a připravíme si nádobky na čokoládu.
  2. Postupně je plníme čokoládou a surovinami, které máme nejraději. Já dělala tři druhy. První s chia a kakaovými boby, druhé s datlemi a třetí s goji.
  3. Skladujeme v lednici nebo mrazáku :-)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky